0 212 543 58 06

Sosyal Medyada Biz}

Edu Vizyon Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı
İngiltere, Amerika, Kanada, Avustralya ,İrlanda , Almanya ve Malta'da ihtiyaç ve beklentilerinize en uygun yurtdışı eğitim programları için bizlere size en yakın şubelerimiz kanalıyla ulaşabilirsiniz. Edu Vizyon yurtdışı eğitim danışmanlığı, İstanbul Bakırköy Merkez Ofis, İstanbul Beşiktaş , Ankara ,Tekirdağ, Eskişehir ve Konya Ofisleri ile hizmetinizde. Whatsapp Mesaj Gönder
İNDİRİMLİ YURTDIŞI DİL OKULLARI

Yurtdışı yaz okullarında konaklama seçenekleri

Yaz Okullarında Konaklama Seçenekleri

Yurtdışı Yaz Okulları’nda öğrencilerin konaklaması için genelde iki farklı alternatif vardır. Bunlar standart dil okulu programlarında da bulunan Aile Yanı Konaklama ve Yurt Seçeneğidir.

Aile Yanı Konaklama

Öğrencilerin, okul tarafından seçilmiş ve aynı zamanda düzenli olarak devlet tarafından kontrolleri yapılmakta olan ailelerin evlerinde kalması mümkündür. Böylece hem güvenlik sorunu ortadan kalkmış olacak, hem de öğrenci farklı kültürleri tanıyabilmek için en iyi gözlem yapabileceği yer olan bir ailenin içinde eşsiz bir deneyim yaşayacaktır.

Evlerdeki odalarda standart olarak çalışma masası, yatak ve dolap bulunur ve odalar genellikle 1 ya da 2 kişiliktir. Dili daha iyi öğrenebilmeleri için bir evde aynı ülkeden gelmiş iki öğrencinin kalması da engellenmiştir.

Yemekler sabah ve akşam olmak üzere ev sahipleri tarafından hazırlanır ve eve giriş çıkış saatleri düzenli olarak okula rapor edilir. Okula biraz uzak mesafede olan evlerde kalan öğrenciler için servis tahsis edilir.

Yurt Seçeneği

Yurtta konaklama için farklı bir çok alternatif vardır. Öğrencilerin tek kişilik odada kalması mümkünken, bu sayı sekize kadar da çıkabilir. Öğrencinin dili daha çabuk öğrenebilmesi ve iletişim becerilerinin artması için tavsiye edilen ise en az 2 kişilik bir odada kalmasıdır. Bu nedenle en çok tercih edilenler genelde 2 ve 3 kişilik odalardır ve aynı odada aynı ülkeden gelen çocukların kalmasına izin verilmez.

Bazı okulların yurdunda her oda için ayrı bir tuvalet banyo bulunurken, bazılarında banyo ve tuvalet kullanımı ortaktır. Yurtların tamamına yakınında ise kız ve erkek öğrenciler ayrı bölümlerde kalmaktadır.

Yurtdışı Yaz Okulu Fiyatları incelendiğinde konaklama seçeneklerinin fiyatları çok ciddi şekilde etkilediği görülebilir. Bu nedenle başvuru yapılacak olan okulların sunduğu konaklama imkanlarının iyi değerlendirilmesi gerekmektedir.

13 Kasım 2014
3.374 kez görüntülendi

Edu Vizyon Yurtdışı Eğitim Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir yurtdışı eğitim konulu yorum yazmak istermisiniz ?