0 212 543 58 06

Sosyal Medyada Biz}

Edu Vizyon Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı
İngiltere, Amerika, Kanada, Avustralya ,İrlanda , Almanya ve Malta'da ihtiyaç ve beklentilerinize en uygun yurtdışı eğitim programları için bizlere size en yakın şubelerimiz kanalıyla ulaşabilirsiniz. Edu Vizyon yurtdışı eğitim danışmanlığı, İstanbul'da Bakırköy Merkez Ofis, Kadıköy , Beşiktaş , Ankara ,Tekirdağ, Eskişehir ,Konya ve Antalya Ofisleri ile hizmetinizde. Whatsapp Mesaj Gönder
İNDİRİMLİ YURTDIŞI DİL OKULLARI

Yurtdışı dil okulları

Edu Vizyon Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı
İhtiyaç ve beklentilerinize en uygun yurtdışı dil okulları ve diğer yurtdışı eğitim programları için bizi arayınız.

yurtdisi-egitim-programlari

Yurtdışı Dil Okulları

Ülkemizde dil eğitiminin kısıtlı olduğu tartışmasız bir gerçektir. Bunun için de yurtdışı dil eğitimleri ön plana çıkmaktadır. Çünkü yurtdışında dil eğimi almak hem kaliteli hizmetin kapısını aralamaktadır. Hem de doğal pratik avantajı sayesinde ikinci bir dili ana dilimiz gibi konuşma fırsatını bizlere sunmaktadır. Yurtdışı dil eğitimi alınırken, dil eğitiminin alınacağı okul da çok önemlidir.

Yurtdışı dil okulları arasında doğru tercih yapmanız, daha kaliteli eğitim almanızı ve sizin maksimum düzeyde fayda almanızı sağlayacaktır. İngiltere, Amerika, Kanada, Avustralya, Malta, İrlanda, Almanya, Güney Afrika, İtalya, Fransa, İspanya, Yeni Zelanda dil eğitimi alabileceğiniz kaliteli dil okullarına sahip olan ülkeler arasında bulunmaktadır. Öğrenmek istediğiniz dil, talep ettiğiniz yaşam koşulları ve almak istediğiniz eğitime göre bir dil okulu tercihi yapmalısınız. Yurtdışı dil okulu seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken belli başlı kriterler bulunmaktadır. Bu kriterleri göz önünde bulundurarak doğru okul seçimi yapabilirsiniz.

İşte, yurtdışı dil okulları seçiminde dikkat etmeniz gereken kriterler;

Okul Seçimi Küçük Olsun: Ebeveynler ve öğrenciler genel olarak yurtdışı okul seçiminde profesyonelliği okul büyüklüğü ile doğru orantılı tutmaktadır. Ancak okul seçimi için okulun büyüklüğü sizin için bir şart olmamalıdır. Aksine okulun küçük olmasının öğretmenlerin öğrencilere ayırdığı zaman dilimini artırırken, birebir eğitimin de artmasını sağlamaktadır. Bunun için yurtdışı dil okulu tercihlerinde küçük ve öğrenci sayısı az okullar tercih edilmelidir.

Okulun Kadrosunu Araştırın: Yurtdışında dil eğitimi için ana dilini konuşan ancak bir eğitmenlik öğrenimi görmemiş olan kişilere eğitmenlik yaptırılmaktadır. Bu durumda sizin okuldan aldığınız verimi düşürmektedir. Bunun için bir okul tercihi yapacağınız zaman kadrosunu araştırmalı ve okul kadrosunda bulunan eğitmenlerin CV’ lerine göz atılarak, profesyonel olup olmadıkları tespit edilmelidir.

Ucuz Okul Tuzağına Düşmeyin: Yurtdışında olan bütün okullar kalitelidir diye bir kaide söz konusu değildir. Yurtdışında ucuz olup, kalitesiz olan dil okulları da oldukça fazladır. Yurtdışı eğitimlerinde kaliteli okullarda eğitimleri profesyoneller eğitim verirken, ucuz okullarda genel olarak ana dili olan dilin eğitmenliğini ev hanımları, öğrenciler yapmaktadır. Bunun için de yalnızca dil bilen ancak bilginin nasıl aktarılacağından bihaber olan kişiler tarafından dil öğrenmek mümkün değildir.

Pahalı Okul Kaliteli Okul Demek Değildir: Ebeveynlerin ve öğrencilerin düştüğü bir başka yanlışsa pahalı okulun, kaliteli olduğu düşüncesidir. Bir okul vardır ki henüz markalaşmamış, isim yapmamıştır ancak çok kaliteli bir kadroya sahiptir. Bir okulda vardır ki bir dönem çok güçlü kadrosu ile başarı yakalamış ve markalaşarak, isim yapmıştır. Marka olması sebebiyle de okul fiyatları üst düzeyde tutulmaktadır.

Okuldaki Türk Öğrenci Oranı Önemli: Yurtdışı eğitiminde dilin daha kolay ve daha düzgün öğrenilmesinin sebebi ana dilini konuşan öğrencilerle birlikte olmak ve pratik yapma şansının yüksek olmasıdır. Ancak Türk öğrenci oranı çok yüksek olan okullarda bu imkânınız minimum seviyeye inmektedir. Bunun için de Türk öğrenci oranı çok fazla olan okullarda alınan dil eğitimi istediğiniz düzeyde size faydalı olmayacaktır

Küçük Sınıflı Okullar Tercih Edilmeli: Okul tercihi yaparken küçük sınıfları olan okulları tercih etmeniz daha kaliteli eğitim almanızı sağlayacaktır. Çünkü küçük sınıflarda öğrenci sayısı az olacağından eğitmenlerin öğrencileri gösterdiği ilgi de maksimum düzeyde olacaktır.

İhtiyaç ve beklentilerinize en uygun yurtdışı eğitim programları için bizlere her daim İstanbul 0 212 543 58 06 / 0 535 712 07 90 Ankara 0 312 999 70 76 / 0 530 032 55 82 numaralı telefonlarımızdan ulaşabilirsiniz.

15 Ekim 2016
1.525 kez görüntülendi

Edu Vizyon Yurtdışı Eğitim Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir yurtdışı eğitim konulu yorum yazmak istermisiniz ?