0 212 543 58 06

Sosyal Medyada Biz}

Edu Vizyon Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı
İngiltere, Amerika, Kanada, Avustralya ,İrlanda , Almanya ve Malta'da ihtiyaç ve beklentilerinize en uygun yurtdışı eğitim programları için bizlere size en yakın şubelerimiz kanalıyla ulaşabilirsiniz. Edu Vizyon yurtdışı eğitim danışmanlığı, İstanbul'da Bakırköy Merkez Ofis, Edu Vizyon Kadıköy , Ankara , Eskişehir ,Konya ve Antalya Ofisleri ile hizmetinizde. Whatsapp Mesaj Gönder
İNDİRİMLİ YURTDIŞI DİL OKULLARI

Yurtdışı dil eğitimi hakkında sıkça sorulan sorular

Yurtdışı Eğitim için neden danışmanlık hizmeti  almalıyım ?

Başvurduğunuz yurtdışı danışmanlık hizmetiniz sizin için gereken tüm işlemleri eksiksiz ve hatasız yapar. Edu Vizyon,  yurtdışı eğitim danışmanlık hizmetlerinden dolayı asla ek bir ücret talep etmez.

 

İngilizce’yi en iyi hangi ülkede öğrenebilirim ?

Bu konuda kesin bir tanım yapmak imkânsızdır. İngilizcenin anadil olarak konuşulduğu ülkelerden herhangi birinde eğitim almak uygundur, bu konuda hangi ülkeyi tercih edeceğiniz kişisel istek ve zevklerinize kalmış. Dil öğrenirken beraberinde hangi ülkede daha iyi zaman geçireceğinizi düşünüyorsanız seçiminiz de ona göre yapılmalıdır.

 

Yurtdışında dil eğitimi için ne kadar bütçem olmalı ?

Yurtdışı dil eğitimi alırken meydana çıkan maliyetler çeşitli unsurlara göre belirlenmektedir. Mesela bir ayda harcamanız gereken ana giderleriniz şunlardır:

 1. Konaklama ücreti
 2. Okul ücreti
 3. Sosyal  giderler
 4. Bireysel harcamalarınız
 5. Diğer

Bahsi geçen konuda aylık toplam harcama ortalama minimum 1000-1500$ arasında değişiklik gösterebilmektedir.

 

Yabancı dil öğrenmeye yeni başlamış birinin yurtdışında o dili öğrenme şansı nedir ? Bunun için ortalam ne kadar bir süre harcamak gerekir ?

Bu durum kişinin eğitim durumuna, yaşına ve seçilen okulun eğitim programına hatta kalacağınız konaklama tipine, kaldığınız şehre, gideceğiniz ülkeye göre değişir. Genel bir konuya değinmek gerekirse 12-24 ay dil eğitimi alanlar, öğrendikleri dili ortalama bir düzey de konuşabilmektedirler. Dilin daha çok geliştirebilmesi için eğitimin yoğunluğu ve uzunluğu büyük önem taşımaktadır. Örneğin 24-36 ay dil eğitimi alan kişiler ise öğrenmiş oldukları dili rahatlıkla konuşabilmektedirler.

 

Yoğun bir dil eğitimi programına katılırsam yabancı dili daha çabuk öğrenebilirmiyim ?

Yoğun program seçtiğiniz takdirde, aynı zaman içerisinde daha çok dil eğitimi almış olursunuz. Bundan anlaşılacağı gibi eğitimin yoğunluğu, eğitimin sonucunu kesinlikle etkilemektedir. Yoğun programlar sınava hazırlanan ya da zaman sıkıntısı olan öğrenciler için uygunluk taşımaktadır. Genellikle şartlar sizin için uygunsa bilzerin önerileri yoğuk dil kurslarına katılmanızdır.

 

Akademik dil eğitimlerinin içeriği diğer programlardan farklı mıdır ?

Hayır, içeriği farklı değildir. Akademik program içeriklerinin genel anlamda standart program içeriklerinden pek farkı olmaz. Bunun yanında akademik sömestre ve akademik yıl programları yıl içerisinde belirli dönemlerde açılırlar. Genellikle standart ders programlarından daha fazla ders saati içermektedir. Akademik dönem dil eğitimine daha çok Üniversite, Master … gibi eğitimler almak isteyen kişiler için uygun olmaktadır. Bazı dil okullarında akademik dönem dil eğitimi alabilmeniz için ingilizcenin belli bir seviyede olması istenebilmektedir.

 

Akademik dönem dil kurslarının diğer dil kurslarına göre avantajları nelerdir ?

 

 1. Diğer programlara göre kıysalandığı süre bazında ekonomik olması
 2. Uzun dönemde o yabancı dili daha iyi  öğrenme fırsatı
 3. Uzun bir süre gideceğiniz ükede yaşama olanağı ve ingilizcenizi daha iyi pekiştirme şansı
 4. Daha fazla sosyal, kültürel etkinlikleri takip edebilme şansı
 5. Eğitiminiz sonrası Üniversiteye yerleştirilme şansı
 6. Genel dil eğitiminin yanında akademik sınavlar ( Cambridge, IELTS, TOEFL…vb ), iş ingilizcesi veya staj programlarına katılabilme  şansı

 

Akademik dil eğitimleri ne kadar sürmektedir ? Ne kadar zamanda bu kurslar açılmaktadır.

Akademik yıl programları 33-36 hafta sürerken, akademik sömestre programları 20-24 hafta sürer. Akademik Yıl ve Akademik Sömestre programları okuldan okula göre başlangıç zamanları değişmektedir. Bazı okullarada4-5 ayda bir açılırken bazı okullarda ise yılda bir kez bu kurslar açılabilmedir. Her ay başlayan akademik yıl dil kursları da vardır.

 

Yurtdışı Eğitim için kesin vize alırmıyım ?

Öncelikle Vize‘yi kesin alırsınız gibi bir durum söz konusu bile değildir. Bu kararı ilgili ülkenin konsolosluk yetkilileri vermektedir. FakatVize almak için gerekli şartlara sahip olan herkes, vize alabilir. Bu şartlara sahip olup olmadığınızı öğrenmek için Edu Vizyon yurtdışı eğitim danışmanlık hizmetimize başvurun. Başvurunuzda herhangi bir hata olmaması için yapmanız gerekenler danışmanlığımız tarafından size anlatılacaktır.

 

Vize almanızı etkileyen önemli faktörler

 • Yaşınız
 • Eğitim durumunuz
 • Eğitim gerekçeniz
 • Ekonomik durumunuz
 • Kariyeriniz
 • Göçmenlik risk oranı

 

Ekonomik öğrenci uçak bileti konusunda bana yardımcı olacak mısınız ?

Vize işleminiz öncesinde Edu Vizyon sizin için çözüm ortağı vasıtsıyle size ekonomik öğrenci uçak bileti temin edecektir.

 

Yurtdışı dil okullarından ilk gün nasıl geçer ? Ne yapılır ?

Yurtdışı dil okulunda, eğitim almaya başlayan her öğrenci seviye belirleme sınavına tabi tutularak yabancı dil seviyesi belirlenen öğrenci en uygun sınıfa gönderilir. Dil okuluna yeni kaydolan her öğrenciye “Welcome Pack” verilir. Welcome Pack kapsamında ,o şehre ait haritalar, bir kimlik kartı, işinizi kolaylaştırabilecek çeşitli bilgiler ve dil okulu ile ilgili çeşitli malzemeler , bilgiler bulunur.

 

Yurtdışında dil eğitimi alırken hangi nasıl bir konaklamada kalmalıyım ?

Yurtdışı eğitiminde en önemli konulardan biri de şüphsesiz kalacağınız konaklamadır. Genellikle öğrenci yurtları, aile yanı konaklama yada hostel, apart, yada paylaşımlı oda tercihleri vardır. Konaklamanızı seçerken özel durumunuz, beklentileriniz, kurallar, yaşam tercihleriniz, alışkanlıklarınız …gibi bir çok detayı göz önünde bulundurarak konaklama belirleme de fayda vardır. Kendinizi huzurlu ve mutlu hissedeceğiniz şekilde bir konaklama şekli belirlemenizi eğitim sürecinizi oldukça pozitif şekilde tetikleyeceğini sakın unutmayın.

 

Seçtiğim konaklamadan memnun kalmazsam değiştirebilirmiyim ? Bu konuda bana yardımcı olacak mısınız ?

Yukarıda da değindiğimiz gibi kaldığınız konaklama oldukça önemlidir. Eğer kendinizi mutsuz hissediyor yada kaldığınız konakalmada sorunlar var ise eğitim süreniz boyunca bizler bu konuda sizlere tekrar yardımcı olacağız.

 

Boş zamanlarımı nasıl değerlendirmeliyim ?

Eğitim aldığınız dil okullarının tamamına yakını öğrencilerine hafta sonlarında/boş zamanlarında gezi turları, sinema-tiyatro ve sportif faaliyetler gibi oldukça farklı etkinlikler sunmaktadır. Ek faaliyetler bazı dil okullarının ana programlarında bulunurken, bazı dil okulları küçük ücretler talep ederler. Bu tarz etkinlikleri mutlaka değerlendirmenizi tavsiye ederiz. Unutmayın bir dili öğrenmenin en önemli yollarından biri de sosyalleşmektir.

 

Eğitimim sonunda sertifika alacakmıyım ?

Dil eğitiminize katıldığınız süre boyunca elbette o kurumdan sertifika lacaksınız. ancak bazı dil okullarında okula devam süreniz esas kabul edilir. Yani eğer devamsızlık yapar ve süre sonunda sertifika talep ederseniz malesef bazı dil okulları size sertifika vermeyecektir.

Eğitiminiz sonundaaldığınız sertifikanız da eğitim süreniz ve yabancı dil seviyeniz gibi spesifik bilgiler yer alacaktır.

 

Yurtdışı eğitim programalrı hakkıdna daha fazla bilgi almak için lütfen TIKLAYINIZ

14 Temmuz 2014
6.011 kez görüntülendi

Edu Vizyon Yurtdışı Eğitim Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir yurtdışı eğitim konulu yorum yazmak istermisiniz ?