0 212 543 58 06

Sosyal Medyada Biz}

Edu Vizyon Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı
İngiltere, Amerika, Kanada, Avustralya ,İrlanda , Almanya ve Malta'da ihtiyaç ve beklentilerinize en uygun yurtdışı eğitim programları için bizlere size en yakın şubelerimiz kanalıyla ulaşabilirsiniz. Edu Vizyon yurtdışı eğitim danışmanlığı, İstanbul'da Bakırköy Merkez Ofis, Edu Vizyon Kadıköy , Ankara , Eskişehir ,Konya ve Antalya Ofisleri ile hizmetinizde. Whatsapp Mesaj Gönder
İNDİRİMLİ YURTDIŞI DİL OKULLARI

UCAS ile İngiltere’deki Üniversitelere Nasıl Başvurulur?

ucas-inglitere-deki-universiteler-nasil-basvurulur

UCAS Nedir ?

UCAS, İngiltere’de 5 üniversiteye kadar başvuru imakanı veren, İngiltere’nin önde gelen okullarına kabul servisidir. Türkiye’de ÖSYM ile aynı işleve sahip olan UCAS,  sisteminde bulunan tüm eğitim kurumları İngiltere devleti tarafından onaylanmıştır.
UCAS ile İngiltere’deki Üniversitelere Nasıl Başvurulur?

İngiltere de üniversite eğitimi almak isteyen adaylar başvurularını elektronik ortam üzerinden yapabilirler. UCAS İngiltere başvuruları için kullanılan elektronik bir sistemi oluşturmaktadır. UCAS elektronik sistemi kullanılarak; internet üzerinden kolay bir şekilde başvuru yapılabilir.

UCAS ile İngiltere üniversite başvurusunu aday kendi başına yapabilir. Başvurunun yapılması için internet sitesine giriş yapılması yeterli olmaktadır.

UCAS ile başvuru nasıl yapılır?

  • Web Sayfasına Giriş Yapın: UCAS ile İngiltere de bir üniversiteye başvuru yapmak istiyorsanız, öncelikle UCAS web sayfasına giriş yapmalısınız. Web sitesini ziyaret ettikten sonra burada İngiltere’de bulunan okullara, bölümlere ulaşabilir, başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.
  • Getting Started başlığı web sayfasına giriş yaptığınızda ilk tıklamanız gereken sayfadır. Sayfada ayrıntılı bir başlangıç rehberi yer almaktadır. Bu rehberde seçebileceğiniz üniversiteler, bölümlerle ilgili detaylı bilgiler bulunmaktadır. Başvurular, başvuru tarihleri ve başvuru şekilleriyle alakalı olarak ciddi bilgilere sahip olacaksınız.
  • Choosing A Corse başlığında aradığınız bölümün girişini yaparsınız. Bölümün girişini yaptıktan sonra bu bölümün hangi üniversitelerde bulunduğu, başvuru tarihleri ve başvuru şekilleriyle alakalı detaylı bilgiye de ulaşmış olursunuz. Bu bölüm yalnızca başvurular ile alakalı bir bölüm olmayıp, detaylı bilgi içermektedir. Finans raporları, bölüm ders içeriği ve ders programları bu bölümde yer almaktadır.
  • Apply Track: Bu bölümde tercihlerin yapıldığı bölümdür. 5 üniversite tercihi yapma hakkınız bulunmaktadır. Bu bölümde bulunan başvuru formunu doğru bilgiler dâhilinde doldurmalısınız. Daha sonra okumak istediğiniz okul ve bölümleri en çok istediğinizden, en az istediğinize doğru sıralamalısınız. Çünkü sizin üniversite tercih sıranız okuyacağınız üniversiteyi belirlemenizde çok önemli olan bir etkeni oluşturmaktadır. Üniversite tercih formunu doldururken, sitenin track bölümünden üniversiteler ile alakalı detaylı bilgiye de ulaşmalısınız. Rastgele tercih yapmanız sizin için ciddi zaman kaybına ve finansal zarara uğramanıza sebep olacaktır. Bunun için bir bölüm tercih etmeden önce o üniversitede, o bölümü gerçekten istediğinize emin olmalısınız.
  • Finance – Support: İngiltere de eğitim görmek isteyen yabancılar ücretli eğitim görmektedir. Elbette ki her okulun fiyatı ve her bölümün fiyatı birbirinden farklıdır. Bu farklılıktan kaynaklı olarak da öğrenciler üniversite tercihlerinde ücretleri de dikkate almaktadır. Üniversite ve bölüm ücretleri ile alakalı detayları Finance – support kategorisinden öğrenebilirsiz. Bu bölmeden gelir ve giderlerinizi hesaplayabilir ve giderlerinize göre bir tablo çıkararak seçmek istediğiniz bölümün finans durumunuza yeterli olup olmadığına karar vermelisiniz.
  • UCAS Son Başvuru Tarihleri Ne Zamandır: UCAS ile İngiltere üniversitelerine başvuru yapabilirsiniz. Ancak başvuruları UCAS üzerinden yapabilmek için farklı zaman dilimlerinden son başvuru tarihleri bulunmaktadır. UCAS başvuruları belli dönemler içinde açılmakta ve son başvuru tarihleri de değişkenlik göstermektedir. UCAS son başvuru tarihleri ocak ayı, ekim ayı ve mart ayı şeklinde belirlenmiştir. Bu tarihler öncesinde başvuru yapmak gerekmektedir. Başvuru tarihinin geçmesiyle birlikte UCAS başvuruları etkisiz hale gelecektir.

 

26 Ekim 2016
2.881 kez görüntülendi

Edu Vizyon Yurtdışı Eğitim Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir yurtdışı eğitim konulu yorum yazmak istermisiniz ?