0 212 543 58 06

Sosyal Medyada Biz}

Edu Vizyon Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı
İngiltere, Amerika, Kanada, Avustralya ,İrlanda , Almanya ve Malta'da ihtiyaç ve beklentilerinize en uygun yurtdışı eğitim programları için bizlere size en yakın şubelerimiz kanalıyla ulaşabilirsiniz. Edu Vizyon yurtdışı eğitim danışmanlığı, İstanbul'da Bakırköy Merkez Ofis, Kadıköy , Beşiktaş , Ankara ,Tekirdağ, Eskişehir ,Konya ve Antalya Ofisleri ile hizmetinizde. Whatsapp Mesaj Gönder
İNDİRİMLİ YURTDIŞI DİL OKULLARI

Tuğçe’nin İngiltere Notları

İngilizcenizi gelistirirken, Londra’nin sokaklarinda kaybolmaya ne dersiniz?

Merhaba gençler 🙂

tugce-tujika-ingiltere-resimleri-3

Bu yazıyı okuyorsanız belli ki kafanızda hem iyi bir dil eğitimi almak için Londra’da dil okuluna gitmeye, hem de her metrekaresi macera, eğlence ve tarih dolu koca bir şehri ziyaret etmeye niyetiniz var demektir. Öncelikle şunu söyleyeyim Londra kesinlikle tılsımlı bir şehir.. Özgürlüğünüzü, ruhunuzu kucaklayan ve bir çok ulustan birey barındırması nedeniyle metropolitanlıkta son noktaya gelmiş çılgın bir şehir. Hayatımın en güzel öğrencilik yıllarını geçirdiğim bu şehirden sonra, dünyada bir çok ülke gezmeme rağmen Londra yine de benim için pahabiçilemezdir. Orada yaşadıktan sonra emin olun sizde bana hakvereceksiniz. Yeter ki; yok yağmurludur yok havası kasvetlidir diyerek karşıma gelmeyin:)  Niye mi? Çünkü 1 kere bile şemsiye kullanmadım oradayken, yağmurluyken de güzeldi; Thames Nehri’nin kenarında yürürken London Eye’ın şıkır şıkır görüntüsünü izlemek, bir yandan daHouses of Parliament binasının o muazzam dokusuyla büyülenmek ve tam da o anda “rüyada mıyım?” derken Big Ben’in sesiyle irkilmek..

Masal gibi değil mi?

london eye

Bildiğiniz gibi London Eye devasa bir dönme dolap, “Londra’nın Gözbebeği” derler onun için. Çünkü bindiğinizde yaklaşık 30 dakika sürer tam tur dönüşü ve şehri tüm açılarıyla görmenizi sağlar. Thames Nehri’nin tam kenarında ve metro istasyonuWaterloo’da yer alır ama aslında bu bölgenin adı Westminster olarak geçer. Hemen yanında kocaman bir akvaryum ve “London Dungeon” vardır. London Dungeon, Londra’nın en eski zindanıdır. Yıllar önce zindanda olan insanlara çektirilen işkenceleri birebir anımsayacaksınız içeriye girdiğinizde. Yeri gelmişken söyleyeyim bu gezintiler için uygun biletler satılır hemen orda. Şöyle ki;London Eye, London Dungeon, Akvaryum ve Madame Tussauds Müzesi (mumya müzesidir bütün ünlüleri göreceksiniz içeri de. Ben Atatürk’ü gördüğümde çok etkilenmiştim) bunların hepsini toplamda 75 Pound ödeyerek gezebilirsiniz. Üstelik bir gün içinde yapmak zorunda değilsiniz, biletinizi ona göre ayarlayabiliyorsunuz.

 

london eye'dan şehrin görüntüsü

London Eye, Akvaryum ve Dungeon turlarınız bitti mi? E hadi o zaman Thames Nehri’nin üzerindeki London Bridge’den geçin karşıya hatta geçerken benim gibi 100 tane fotoğrafta çekin:) ve o gösterişli, buram buram İngiliz kültürü kokan Houses of Parliament binasına doya doya bakın.. Biraz kafanızı kaldırdığınıza o meşhur Big Ben’i göreceksiniz! E hadi ne duruyorsunuz çekin fotoğrafları sosyal medya şenlensin biraz :)

tower bridge

Big Ben’in tam önünde Westminster istasyonu vardır metroya inen (bu arada orada metroya underground derler) yürümek istemiyorsanız binin oradan hemen 2-3 durak sonra “Tower Bridge” in önünden çıkacaksınız. Ama yerinizde olsam nehir kenarından yolu takip ederek, o güzelim ağaçlı yolu elimde kahvemle yürür ve Tower Bridge’e öyle ulaşırdım -15 dk yürüme mesafesi. Çok görkemli bir köprü Tower Bridge, o kadar yıllara meydan okuyan bir duruşu var ki, adeta büyüleniyorsunuz ona bakarken. Nehrin üzerinde belki 10 tane köprü var hepsi birbirinden farklı ve birbirlerine çok yakınlar göreceksiniz zaten ama Tower Bridge eminim favoriniz olacak.

Sevgilerimle,

Tuğçe Tujika

 

tugce-londra-gezi-notları4

tugce-londra-gezi-notları5

tugce-londra-gezi-notları6

tugce-londra-gezi-notları7

tugce-londra-gezi-notları8

tugce-londra-gezi-notları10

tugce-londra-gezi-notları12

tugce-londra-gezi-notları13

tugce-londra-gezi-notları14

tugce-londra-gezi-notları16

tugce-londra-gezi-notları

tugce-londra-gezi-notları2

tugce-tujika-ingiltere-resimleri

tugce-londra-gezi-notları9

12 Kasım 2015
3.386 kez görüntülendi

Edu Vizyon Yurtdışı Eğitim Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir yurtdışı eğitim konulu yorum yazmak istermisiniz ?