0 212 543 58 06

Sosyal Medyada Biz}

Edu Vizyon Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı
İngiltere, Amerika, Kanada, Avustralya ,İrlanda , Almanya ve Malta'da ihtiyaç ve beklentilerinize en uygun yurtdışı eğitim programları için bizlere size en yakın şubelerimiz kanalıyla ulaşabilirsiniz. Edu Vizyon yurtdışı eğitim danışmanlığı, İstanbul'da Bakırköy Merkez Ofis, Kadıköy , Beşiktaş , Ankara ,Tekirdağ, Eskişehir ,Konya ve Antalya Ofisleri ile hizmetinizde. Whatsapp Mesaj Gönder
İNDİRİMLİ YURTDIŞI DİL OKULLARI

Neden Kanada’da Eğitim

Neden Kanada’da Eğitim

Kanada'da Eğitim
Kanada'da eğitim hakkında sorularınız var ise bizlere 0 212 543 58 06 veya 0 535 712 07 90 'dan ulaşabilirsiniz.

 

kanada-vizesi

Ülkelerin eğitim kaliteleri baz alındığında, İngiltere, Amerika, Almanya gibi ülkeler arasında zirvede yer aran Kanada, her yıl binlerce öğrencimizin eğitimini sürdürdüğü bir Amerika kıtası ülkesidir. Eğitimini yurtdışında sürdürmek isteyen öğrencilerin tercihleri arasında yer alan Kanada, popüleritesini her geçen yıl artıran ve beraberinde birçok avantajı da getiren bir ülkedir. Neden Kanada’da Eğitim diye sorulduğunda verilebilecek en net cevap ise Kanada’da eğitim alan öğrencilerin, meslek sahibi olduklarında vatandaşlık kazanabilmeleridir.

Kanada’da eğitim gördükten sonra, Kanada kültürüne adaptasyon sağlayan kişiler, belirli şartları yerine getirdiğinde 1 yıl çalışma izni ve sonrasında ülkenin vatandaşı olabilmektedir. Birleşmiş Milletler’in raporlarına göre Kanada, dünyanın refah düzeyi en yüksek ülke olarak nitelendirilmektedir. Ülke ekonomik durumu, sağlık hizmetleri, güvenlik, sosyal yaşam, kişisel özgürlük, girişimcilik, güvenlik gibi kategoriler üzerinde yapılan araştırmalar neticesinde ülkelerin refah düzeyleri belirlenmektedir. Bu kriterlerin yanı sıra öğrencilerin eğitimlerini sürdürmek için eğitim masrafları ve maliyetleri konularını da önemsemektedir. Neden Kanada’da eğitim sorusunun cevabı da burada gizli. Kanada, eğitim ve yaşam maliyeti ortalama düzeyde olan bir ülkedir.

Kanada’da Eğitimini Sürdüren Öğrenciler İçin CEC Programı Fırsatı

Devlet otoritesinin eğitime önem verdiği Kanada, öğrenciler sunmuş olduğu CEC (Canadian Experience Class) programı ile sıkça gündeme gelmektedir. Bu programın asıl amacı, Kanada’da eğitimini tamamlayan öğrencilerin ülkede kalmasıdır. Üniversite veya yüksek okul eğitimlerini Kanada sınırları içerisinde tamamlamış olanlar, bu program dahilinde Kanada’da en az 1 yıl çalıştıktan sonra, göçmenlik bürolarına başvurarak sürekli oturma izni alabilmektedir. Bu sayede Kanada’nın, sadece eğitime değil, farklı kültürlerden farklı insanlara da kucak açmaya da önem verdiğini görüyoruz.

Dünyanın dört bir yanından gelen international öğrencileri CRC programı dahilinde Kanada’da yaşamaya teşvik eden Kanada devleti, 2008 yılından günümüze kadar binlerce yabancı uyruklu kişileri bünyesine katmaktadır. Neden Kanada’da Eğitim sorusunun bir diğer cevabı da vatandaşlık alabilme ihtimalinin yüksek olmasıdır diyebiliriz.

Kanada’da eğitim ve diğer yurtdışı eğitim programları hakkında daha fazla bilgi için bizlere 0 212 543 58 06 / 0 535 712 07 90 numaralı telefonlarımızı arayabilirsiniz.

04 Ekim 2015
2.011 kez görüntülendi

Edu Vizyon Yurtdışı Eğitim Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir yurtdışı eğitim konulu yorum yazmak istermisiniz ?