0 212 543 58 06

Sosyal Medyada Biz}

Edu Vizyon Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı
İngiltere, Amerika, Kanada, Avustralya ,İrlanda , Almanya ve Malta'da ihtiyaç ve beklentilerinize en uygun yurtdışı eğitim programları için bizlere size en yakın şubelerimiz kanalıyla ulaşabilirsiniz. Edu Vizyon yurtdışı eğitim danışmanlığı, İstanbul'da Bakırköy Merkez Ofis, Edu Vizyon Kadıköy , Ankara , Eskişehir ,Konya ve Antalya Ofisleri ile hizmetinizde. Whatsapp Mesaj Gönder
İNDİRİMLİ YURTDIŞI DİL OKULLARI

Mert Demiral – Toronto

Mert Demiral - Kanada
Kanada, Toronto'da Makine Mühendisliği Eğitimi için bulunan Öğrencilerimizden Mert Demiral

mert-demiral-kanada

Okuyan herkese merhaba. 

Liseden mezun olduktan sonra Lys-Ygs sınavlarında hedeflediğim puanı alıp, istediğim bölüm ve istediğim okul olan İstanbul Bilgi Üniversitesi- Makine Mühendisliği (İngilizce) bölümünü yüzde 50 burs ile kazandım..İlk seneyi İngilizce hazırlık okuyarak geçirdim ve hazırlık okulunu başarıyla bitirdikten 1.sınıfa başladım.

Bu bölümde akademik anlamda kendimi geliştirebilmek için; Diğer şehirlerden seminer vermek amacıyla gelen , başta Otomotiv şirketleri olmak üzere, bölümümle alakalı seminerlerde bulunmaya özen gösterdim. Kimi zaman diğer okullarda makine mühendisliği bölümünü okuyan arkadaşlarımın okullarındaki seminerlere katıldım. Ayrıca okulumuzun Mechanical Engineering Society kulübünün üyesiyim. Bunların dışında sadece seminerlerle kalmayıp, her okulda verilmeyen fakat okulumuzda verilen Auto-Cad derslerinden maksimum ölçüde faydalandım ve çizim alanında kendimi geliştirme fırsatı buldum. Auto-Cad dersiyle maksimum ölçüde ilgilenmemin sebebi ise, ülkemizde   çok yaygın olmayan 3D Printer’ı daha rahat kullanarak, yaptığım çizimleri günlük hayatta kullanılabilir hale getirmek.

Kullandığım bu programın ve bölümümün tamamen İngilizce olması ve aynı zamanda seminerlere katılan yöneticilerinde sık sık bahsettiği üzere, İngilizce’nin önemini bir çok kez anladım ve öğrenciyken bunun daha kolay olabileceğini düşündüğüm için çeşitli kurslara gittim. İlkokuldan bu yana İngilizce eğitimi görmeme  ve 1 sene hazırlık okumama rağmen ,ülkemizde verilen yabancı dil eğitiminin yetersiz olduğunu bildiğimden dolayı , yurt dışında İngilizce konuşulan bir ülkeye gitmeye karar verdim ve 2015 yılının haziran ayında Edu Vizyon Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile Amerika Birleşik Devletleri’nin Boston şehrine gittim.( bknz: Mert Demiral ) Burada 3 aylık yaz tatili boyunca LSI’da(Language Studies International) yoğun İngilizce eğitimi ile birlikte yararlı olabiliceğini düşündüğüm için iş İngilizcesi eğitimi de aldım ve intermediate olarak girdiğim okuldan Upper-Intermediate olarak mezun olup ülkeme geri döndüm.Özel bir  IELTS kursuna devam ettim ve 6.0 skor elde ettim.

Okulumda %100 ingilizce eğitim alıyorum ama yine de ingilizcem yeterli olmadığı için bazı derslerimde başarılı değilim. Bu anlamda ailemin de desteği ile okulumu 1 dönem dondurup Kanada’nın Toronto Şehrinde bulunan ILAC dil okulunda eğitim için geldim. Eğitim süremin sonunda Üniversite eğitimime burada devam etmek fikrindeyim.

Neden Kanada’da Eğitim  ?

Eğitim almak için Kanada’yı tercih  sebebim, yüksek kaliteli okullarının sahip olması ile birlikte , güvenli ve barışçıl bir ülke olarak tanınmasıdır Ayrıca Kanada’da farklı kültürlerden insanların bulunması, burada kalacağım süre boyunca tanıyacağım her bir insanın, bana farklı bir kültür katması ve daha iyi bir birey olmamda kendimi geliştirmemde yardımcı olacağını düşündüğüm için burayı seçmeye karar verdim. Ayrıca burada geçirdiğim süre içerisinde yapacağım gözlemlerin vizyonumu genişleteceğini ve bunun da ileride iş hayatıma büyük bir artı katacağını düşünüyorum.

Neden 2.kez Edu Vizyon’u tercih ettim ?

Daha önce bir çok kurum ile görüşmelerim oldu samimiyet benim ve ailem için çok önemliydi ve bunu Edu Vizyon ile yakaladım. ” Yüzde 100 red alirsin, vize alman imkansiz ” diyen birçok yurtdışı eğitim firmasına inat hem Kanada hem de  Amerika vizesini almış olmam da tercihimin ne kadar doğru olduğunu gördüm. Bir çok kurumda saat 18:31 ‘de hiç kimseye ulaşamaz iken Gece’nin 02:30’unda bile Edu Vizyon’dan destek almak kesinlikle mümkün ( LSI Boston’a gittim ve adresteki bir karışıklıktan dolayı konaklama yapacağım aileye ulaşamadım. Ama Edu Vizyon ( Veli Abi ) aradığımda karşımdaydı.

Sizlere daha önce 2.kez yurtdışı eğitim deneyimi yakalayan biri olarak şunu söyleyebilirim ki, eğitim danışmanınıza çok ama çok iyi karar verin. Sizinle birlikte vize stresi ve sevincini yaşayacak bir danışman arıyorsanız Edu Vizyon sizin için kesinlikle doğru adres. Zaten bir kez görüşebilirseniz ( Özelikle Veli Abi ) ne demek istediğimiz anlayacaksınız.

Yolunuz Kanada’ya düşerse ben bir kaç yıl sanırım burada olacağım. Çekinmeden bana sosyal medya hesaplarımdan yazabilirsiniz. Eğer elimizden sizin için bir şey gelirse seve seve yardımcı olurum.

Ve son söz… Ben hayallerimin peşinden gidiyorum. Belki hayatta bir kez yakalyacağınız fırsatlar vardır bunları mutlaka ama mutlaka iyi değerlendirim.

Hepinize yurtdışı eğitim yolculuğunuzda başarılar diler, yardımlarını benden esirgemeyen tüm Edu Vizyon çalışanlarına teşekkür ederim.

Hadi kopun kopun gelin Kanada’ya…

26 Ekim 2016
2.414 kez görüntülendi

Edu Vizyon Yurtdışı Eğitim Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir yurtdışı eğitim konulu yorum yazmak istermisiniz ?