0 212 543 58 06

Sosyal Medyada Biz}

Edu Vizyon Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı
İngiltere, Amerika, Kanada, Avustralya ,İrlanda , Almanya ve Malta'da ihtiyaç ve beklentilerinize en uygun yurtdışı eğitim programları için bizlere size en yakın şubelerimiz kanalıyla ulaşabilirsiniz. Edu Vizyon yurtdışı eğitim danışmanlığı, İstanbul'da Bakırköy Merkez Ofis, Kadıköy , Beşiktaş , Ankara ,Tekirdağ, Eskişehir ,Konya ve Antalya Ofisleri ile hizmetinizde. Whatsapp Mesaj Gönder
İNDİRİMLİ YURTDIŞI DİL OKULLARI

Malta’da Üniversite Eğitimi

Malta üniversite eğitimi hakkında
Malta'da eğitim olanakları hakkında bilgilere her zaman 0 212 543 58 06 veya 0 535 712 07 90 numaralı telefonlarımızdan ulaşabilirisiniz.

malta-haritasi

Malta’da Üniversite Eğitimi

Malta yurtdışı eğitim için en çok tercih edilen ülke olmaktadır. Malta dil okulları çok fazla tercih ediliyor olmasından kaynaklı olarak eğitim sistemi gün geçtikçe gelişmekte ve ilerlemektedir. Malta resmi dilin İngilizce olduğu bir ülkedir. Bunun için de dersler İngilizce olarak verilmektedir. Derslerin İngilizce veriliyor olmasından kaynaklı olarak dil gelişiminize de katkı sağlamış olacaksınız. Tüm bunların yanı sıra Malta’da hayatın ucuz olması ve okul ücretlerinin de maliyetinin uygun olması nedeniyle tercih sebebi olmaktadır.

Malta Üniversite Eğitim Sistemi

Malta üniversite eğitim sistemine göre akademik yıl eylül ayında başlayarak, temmuza ayında sonlanmaktadır. Resmi tatil dönemiyse temmuz, ağustos ve eylül ayları olmaktadır.

Malta üniversite eğitiminde lisans eğitimi 3 yıl sürerken, yüksek lisans eğitimi 1 yıl sürmektedir. Birçok ülkeye kıyasla eğitim süreleri daha kısa olan malta üniversitesi eğitim sistemi olarak İngiltere eğitim sistemine benzemektedir. Çünkü Malta bir dönem İngiliz sömürgesi altındaydı ve İngiliz sömürgesi altında olduğu için İngiliz eğitim sistemini benimsemiştir. İngiliz eğitim sistemine göre de lisans eğitim 3 yıl, yüksek lisans eğitim 1 yıl sürmektedir.

Üniversite ücretleriyse genel olarak yıllık 10.000 Euro ile 15,0000 Euro arasında değişkenlik göstermektedir. Ancak özel programlar olan tıp, diş hekimliği gibi bölümlerin ücreti daha farklıdır. Bu bölümlerin ücretinin daha fazla olmasının sebebi, bölümlerin ağır laboratuvar gerektiriyor olmasından kaynaklanmaktadır. Bölümler ağır labarotuvar gerektirdiğinden uygulanacak olan eğitim sistemi de farklılaşmakta ve bölümlerin ücretleri artmaktadır. Yani tıp, diş hekimliliği gibi ağır labarotuvar ile ders alan öğrenciler için okul ücreti 25.000 Euro olmaktadır.

Malta Üniversite Eğitimi Maliyeti

Üniversite eğitimi alınacağı zaman bir maliyet belirlenirken yalnızca üniversiteye ödenecek ücret bakılmamalı, aynı zamanda üniversite eğitimi görürken harcanılabilecek paralarda hesaba katılmalıdır. Konaklama ücreti, yeme içme ücreti, ulaşım ücreti gibi ücretler hesaplanarak eğitim maliyeti çıkarılabilir. İşte, Malta üniversite eğitim maliyeti;

Malta da konaklama ücreti genel olarak 335 Euro ile 435 Euro arasında değişkenlik göstermektedir. Malta konaklama ücreti tercih edilecek konaklama tipine göre değişkenlik göstermektedir. Yurtta konaklamalar daha uygun maliyetli olurken, apart otel ve ev tipi konaklama daha yüksek maliyetli olmaktadır.

Malta da üniversite eğitimi gören öğrencilerin genel olarak aylık yemek masrafı 280 Euro ile 383 Euro arasında değişkenlik göstermektedir. Malta da üniversite eğitimi alacak olan öğrenciler yalnızca okul ücreti ödemeyeceklerdir. Okul ücretinin yanı sıra konaklama ücreti, yemek ücreti ve ulaşım ücreti ödenmektedir. Ulaşım ücretleri Malta da ortalama olarak 35 Euro ile 48 dolar arasında değişkenlik göstermektedir.

Malta Üniversite Eğitimi Kabul Koşulları

Malta üniversite eğitimi içinde lisans ve yüksek lisans programları yer almaktadır. Lisans programının süresi 3 yıl, yüksek lisans programının süresiyse 1 yıl olmaktadır. Malta üniversite eğitimine kabul olmak için en az 4 yıllık bir lise mezunu olmak gerekmektedir. Liseyi başarıyla tamamlayan adaylar İngilizce dil bilgilerini de TOEFL ve IELTS sınavlarıyla kanıtlamaları gerekmektedir. Bunun yanı sıra okul ortalamaları da çok büyük önem taşımaktadır. Hazırlık programına dâhil olmak için 5,5 not ortalamasına, lisans için 6,0 not ortalamasına sahip olunması gerekmektedir.

Yurtdışında üniversite eğitimi ve diğer yurtdışı eğitim programları hakkında detaylı bilgiler için bilzere her daim 0 212 543 58 06 veya 0 535 712 07 90 numaralı telefonlarımızdan ulaşabilirsiniz.

03 Aralık 2016
5.764 kez görüntülendi

Edu Vizyon Yurtdışı Eğitim Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir yurtdışı eğitim konulu yorum yazmak istermisiniz ?