0 212 543 58 06

Sosyal Medyada Biz}

Edu Vizyon Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı
İngiltere, Amerika, Kanada, Avustralya ,İrlanda , Almanya ve Malta'da ihtiyaç ve beklentilerinize en uygun yurtdışı eğitim programları için bizlere size en yakın şubelerimiz kanalıyla ulaşabilirsiniz. Edu Vizyon yurtdışı eğitim danışmanlığı, İstanbul'da Bakırköy Merkez Ofis, Kadıköy , Beşiktaş , Ankara ,Tekirdağ, Eskişehir ,Konya ve Antalya Ofisleri ile hizmetinizde. Whatsapp Mesaj Gönder
İNDİRİMLİ YURTDIŞI DİL OKULLARI

Kanada’da Lise Eğitimi

Kanada’da Lise Eğitimi

Kanadada-Lise-Eğitimi

 

Kanada’da Lise Eğitimi Tamamlayan Öğrenciler, Ülkemizdeki Birçok Üniversiteye Sınavsız Giriş İmkanına Sahip Olmaktadır

Ağustos 2013’te yürürlüğe konulan yasa gereği, yurtdışında lise eğitimini tamamlamış öğrenciler, Türkiye’de çeşitli üniversitelere girebilmek için sınava girmek zorunda değildir. Bu gelişme ile birlikte binlerce Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı öğrencilerimiz, eğitimini Amerika, Kanada, İngiltere, Fransa, Almanya gibi gelişmiş ülkelerde tamamlamaktadır. En çok rağbet gören ülkelerden birisi olan Kanada, uygun eğitim maliyetleri ve üst düzey lise eğitim kurumları ile dikkat çekmektedir. Kolejler ve eyalet liselerinde verilen programlarla dünyanın dört bir tarafından öğrenci kabul eden Kanada’da lise eğitimi sayesinde, Türkiye’de birçok üniversiteye sınavsız giriş imkanı tanınmaktadır. Bu üniversiteler arasında Boğaziçi Üniversitesi, ODTÜ, Yıldız Teknik Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Marmara Üniversitesi gibi dünyanın önde gelen üniversitelerimizdir. Eğer lise eğitiminin son sınıfına kadar Türkiye sınırları içerinde öğrenimini sürdürmüş ve son sınıfı Kanada’da okumak istiyorsanız, yine yurtiçindeki üniversitelere sınavsız giriş imkanınız bulunmaktadır.

Dünyanın önde gelen üniversitelerine ve liselerine ev sahipliği yapan Kanada, dünya sıralamasında ilk 500’de onlarca üniversite barındırmaktadır. British Colombia Üniversitesi, Alberta Üniversitesi, Dalhouise Üniversitesi, Laval Üniversitesi, Queen’s Üniversitesi, Montreal Üniversitesi, McGill Üniversitesi gibi üniversiteler bunlardan bazılarıdır.

Kanada’da Lise Okumak İçin Gerekli Evraklar

1-Öğrenci eğer bir eğitim kurumundan mezun olmuş ise diploması,

2-Öğrencinin Türkiye’deki öğrenimini sürdürdüğü eğitim kurumundan alınmış olan ders ve not dökümleri,

3-İngilizce olarak öğretmenin hazırladığı akademik referans mektupları,

4-Kanada’da lise alma amacını ve gelecek planlarını anlatan bir motivasyon mektubu,

5-Kanada’da lise eğitimini almak isteyen öğrencilerin İngilizce dil seviyesini gösteren bir resmi belge (Bu belge hakkında bir fikir sahibi değilseniz, TOEFL, IELTS ve denk sınavların skorları İngilizce dil bilgisi seviyenizi göstermektedir.)

6-Ebeveynler sunması zorunlu olan eğitim ve yaşam masraflarının yeterli olduğuna dair bir belge. Genellikle banka hesap dökümü kullanılmaktadır.

7-Öğrencinin velisi olarak anne veya babanın İngilizceye çevrilmiş bir noter onaylı izni.

Kanada’da lise eğitimi hakkında daha fazla bilgi için yurtdışı eğitim başvuru formu ile bilgi isteyebilirisiniz.

04 Ekim 2015
2.789 kez görüntülendi

Edu Vizyon Yurtdışı Eğitim Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir yurtdışı eğitim konulu yorum yazmak istermisiniz ?