0 212 543 58 06

Sosyal Medyada Biz}

Edu Vizyon Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı
İngiltere, Amerika, Kanada, Avustralya ,İrlanda , Almanya ve Malta'da ihtiyaç ve beklentilerinize en uygun yurtdışı eğitim programları için bizlere size en yakın şubelerimiz kanalıyla ulaşabilirsiniz. Edu Vizyon yurtdışı eğitim danışmanlığı, İstanbul'da Bakırköy Merkez Ofis, Kadıköy , Beşiktaş , Ankara ,Tekirdağ, Eskişehir ,Konya ve Antalya Ofisleri ile hizmetinizde. Whatsapp Mesaj Gönder
İNDİRİMLİ YURTDIŞI DİL OKULLARI

Kanada’da burslu eğitim

Kanada’da Burs

 

yurtdisi-egitim-burslari

 

Birçok yönden avantajlı yaşam standartlarına ve üst düzey eğitim kalitesine sahip olan Kanada, bilindiği üzere devlet kontrolünde eğitim veren üniversitelere sahiptir. Kanada’da her milletten binlerce öğrenci vardır. Kültürel yönden farklılıklar içeren, uygun eğitim maliyetleri ve çift yasal dil ile yabancı dilini geliştirmek isteyenlerin odak noktası olmayı başarmıştır. Yazımızda lisans veya yüksek lisans eğitimlerini Kanada’da sürdürmek isteyenlerin burs alabilme durumları hakkında bilgi vereceğiz. Kanada’da burs temin edebilmek oldukça güçtür. Genellikle üniversiteler, eğitimlerini sürdüren yabancı uyruklu öğrencilere burs veya asistanlık vermek istememektedir. Ancak ilk senesini başarılı bir şekilde bitiren, akademik başarıların yanı sıra çeşitli sosyal aktivitelerde ve spor faaliyetlerinde de dikkat çeken öğrencilere %100 olmamakla birlikte kısmi burs verebilirler. Ancak bu burs en fazla %30-40 oranında olacaktır.

Kanada’da Burs Temin Edebilmek İçin Hangi Yönden Başarılı Olmak Gerekir?

Öğrencilere burs vermekten kaçınan bir ülke olan Kanada, %1’lik dilimde olan öğrencilere kısmi olarak burs verebilmektedir. Fakat bunun için ilk senenizi başarılı bir şekilde tamamlamanız, not ortalamanızın 10 üzerinden en az 9 olması gerekmektedir. Ayrıca çok iyi İngilizce bilmek, TOEFL, GMAT gibi yeterlilik sınavlarında %1’e girebilmek gerekmektedir. Tüm bunların yanı sıra çok iyi referanslara ve bilimsel ödüllere sahip olmanız şartı aranır. Kendine güvenen, kararlı bir öğrenciyseniz hiçbir şey imkansız değildir.

Akademik başarıları olan öğrencilerin yanı sıra Kanada’da burs alabilecek bir diğer grup öğrenci türü ise başarılı sporculardır. Bazı eğitim kurumları ve Kanada devleti öğrencilere spor bursu verebilmektedir.

Kanada’da burs almaktan ziyade, YÖK, TÜBİTAK ve Türk Eğitim Vakfı gibi kurumlar aracılığı ile yurtdışında lisansüstü eğitimi almak isteyenler burs alabilmektedir. Üniversiteyi yüksek başarı ile bitirmiş öğrenciler, bu kurumlara başvurarak yüksek lisans eğitimlerini Kanada’da almak için tam burs imkanına sahip olabilecektir.

Kanada bursları hakkında daha fazla bilgiye http://www.yurtdisiegitimburslari.net/kategori/kanada-burslari adresinden ulaşabilirisniz.

04 Ekim 2015
5.074 kez görüntülendi

Edu Vizyon Yurtdışı Eğitim Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir yurtdışı eğitim konulu yorum yazmak istermisiniz ?