0 212 543 58 06

Sosyal Medyada Biz}

Edu Vizyon Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı
İngiltere, Amerika, Kanada, Avustralya ,İrlanda , Almanya ve Malta'da ihtiyaç ve beklentilerinize en uygun yurtdışı eğitim programları için bizlere size en yakın şubelerimiz kanalıyla ulaşabilirsiniz. Edu Vizyon yurtdışı eğitim danışmanlığı, İstanbul'da Bakırköy Merkez Ofis, Kadıköy , Beşiktaş , Ankara ,Tekirdağ, Eskişehir ,Konya ve Antalya Ofisleri ile hizmetinizde. Whatsapp Mesaj Gönder
İNDİRİMLİ YURTDIŞI DİL OKULLARI

İtalya’da Üniversite Eğitimi

italyada-universite-egitim

İtalya’da Üniversite Eğitimi

Yurtdışı eğitim programlarında en çok tercih edilen ülkelerden bir tanesi de İtalya’dır. İtalya’nın çok tercih ediliyor olmasının sebebi eğitim dilinin İtalyanca olmasının yanı sıra, İngilizce eğitim veren okullarının bulunuyor olmasıdır. Ayrıca İtalya’nın bir moda şehri olması en başta moda okuyacak olan kişilerin İtalya tercih etmesine sebep olmaktadır.

İtalya da İtalyanca eğitim veren bir üniversitede eğitim alınırsa, hem İtalyanca hem de İngilizce geliştirilmektedir. Dilin gelişmesi ve birden daha fazla dil bilinmesi kariyer hayatını pozitif yönde etkilemektedir.

İtalya da yabancı öğrenci kabul eden 2 üniversite bulunmaktadır. Bunun haricinde İtalya da 55 devlet üniversitesi ve 3 teknik üniversitenin yanı sıra 12 enstitü bulunmaktadır. Üniversiteler bünyesinde dört temel program barındırmaktadır. İşte, üniversitelerin içinde barındırdığı programlar;

Önlisans programı üniversitelerin ilk aşama programını oluşturmaktadır ve 3 yıl sürmektedir.

Lisans programıysa üniversitelerin ikinci aşama programı olmakta ve 4 yıl sürmektedir. Ancak bazı lisans programları 5 yıl sürerken, tıp ve cerrahlık lisans programlarıysa 6 yıl sürmektedir.

Üçüncü aşamaysa doktora programı ve doktora araştırmadır. Doktora programları ise 2 yıl ve 5 yıl arasında sürmektedir. Doktora eğitiminin süresi programa göre değişkenlik göstermektedir.

Üniversite eğitimlerinde alınması gereken zorunlu dersler bulunmaktadır. Zorunlu derslerin haricinde seçmeli derslerde bulunmaktadır. Seçmeli derslerin bazıları zorunlu alınırken, bazıları ise tamamen isteğe bağlıdır. Önlisans programlarında öncelikle mesleki eğitim verilmektedir. Meslekle alakalı bilgilere sahip olabileceğiniz ve pratik yapabileceğiniz 3 yılda staj eğitimi de görmüş olacaksınız. Bu 3 yılda mesleğiniz ile alakalı ciddi ilerlemeler kaydetmiş olacaksınız.

İtalya Üniversite Eğitim Sistemi

İtalya üniversite eğitim sistemine göre not değerlendirmesi 30 üzerinden yapılmaktadır. Dersin geçilebilmesi için minimum 18 not almış olmak gerekmektedir. İtalya üniversite eğitim sistemine göre Önlisans programı 3 yıl, lisans programı 4 yıl, doktora programı ise 2 ile 5 yıl arasında sürmektedir.

İtalya üniversitelerinden eğitimin alınabilmesi için öğrencinin mezun olduğu lisenin İtalyan liselerine denk olması önem taşımaktadır. Şayet öğrencinin aldığı diploma İtalyan üniversiteleri için denkliği sağlayamıyorsa o halde İtalya da üniversite eğitiminden önce hazırlık eğitimi verilerek, denklik sağlanmaktadır.

Yurtdışı eğitimi alarak, İtalya’yı tercih eden öğrencilerin İtalyanca seviyeleri de ölçülmektedir. İtalyanca seviyelerinin ölçülmesi için İtalyan Kültür Merkezi dil sınavı yapmaktadır. Dil sınavının başarı ile sonuçlanması halinde üniversite eğitimi almaya hak kazanabilirsiniz. Ancak dil eğitimi almadan evvel üniversiteye kaydolunmasının imkânı da bulunmamaktadır.

Türkiye’de Eğitime Başlayıp İtalya’da Devam Etmek

Yurtdışı eğitim için direk yurtdışında eğitime başlamanın dışında, Türkiye’de eğitime başlayıp yurtdışında da eğitime devam edilebilir. Eğitime Türkiye’de başlanıp, İtalya’da devam etmenin istenilmesi halinde Türkiye’de 11 yıllık eğitimin mutlaka alınmış olması gerekmektedir. 11 yıllık eğitimin alınmasından sonra Türkiye’de yüksek öğrenim eğitimine başlanmasıyla, eğitime İtalya da devam edilebilir. Eğitime İtalya’da farklı bölüm üzerinden devam edilebileceği gibi aynı bölüm üzerinden devam edilmesi önerilmektedir. Çünkü görülmüş olan derslerden öğrenci muaf tutulacaktır.

 

15 Ekim 2016
2.392 kez görüntülendi

Edu Vizyon Yurtdışı Eğitim Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir yurtdışı eğitim konulu yorum yazmak istermisiniz ?