0 212 543 58 06

Sosyal Medyada Biz}

Edu Vizyon Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı
İngiltere, Amerika, Kanada, Avustralya ,İrlanda , Almanya ve Malta'da ihtiyaç ve beklentilerinize en uygun yurtdışı eğitim programları için bizlere size en yakın şubelerimiz kanalıyla ulaşabilirsiniz. Edu Vizyon yurtdışı eğitim danışmanlığı, İstanbul'da Bakırköy Merkez Ofis, Kadıköy , Beşiktaş , Ankara ,Tekirdağ, Eskişehir ,Konya ve Antalya Ofisleri ile hizmetinizde. Whatsapp Mesaj Gönder
İNDİRİMLİ YURTDIŞI DİL OKULLARI

İtalya dil okulları

italyada-universite-egitim

İtalya Dil Okulları

Günümüzde İngilizce dil eğitimi almak mecburi görünmektedir. Çünkü İngilizce uluslararası bir dildir ve ortak bir dildir. Bunun için de her ülke vatandaşının İngilizce biliyor olması adeta şarttır. Ancak İngilizce eğitimine çok fazla önem gösterilse dahi diğer dillerin eğitimi arka planda tutulmaktadır. Hâlbuki başka dillere de önem verilmeli ve dil eğitiminde İngilizceyle sınırlı kalınmamalıdır.

İtalyanca her ne kadar genel bir ya da uluslararası bir dil olmasa dahi, dünyada en çok konuşulan diller arasında yerini almaktadır. Bunun için İtalyanca öğrenerek hem kariyer hayatınıza hem de sosyal hayatınıza katkı sağlayabilirsiniz.

İtalya Dil Eğitimi

İtalyanca öğrenmek için elbette ki dil eğitimi İtalya da alınmalıdır. İtalya da alınmayan bir dil eğitim gerekli verimi sizlere ulaştıramayacaktır. Çünkü aldığınız kurs ne kadar iyi olursa olsun dili geliştirmek için pratik yapmak şarttır. İngilizce pratiğini yapabileceğiniz birçok ülke varken, İtalyanca pratiğini yapabileceğiniz tek ülke İtalya’dır. Bunun için de İtalyanca öğrenmek için her hangi bir kursa gitmek yerine İtalya da dil eğitimi almak en doğrusudur.

İtalya da olmayan bir dil kursuna çok kaliteli bir kurs olsa dahi 1 yıl gitmeniz, İtalya’da bir dil kursuna 1 ay gitmenizle eş değerdir. Bunun için bütçenize göre bir kurs süresi kendinize çizebilirsiniz. Ancak İtalyanca eğitimini mutlaka İtalya da almalısınız.

İtalya Dil Eğitimi Avantajları

İtalya da dil eğitimi almanın birçok avantajı bulunmaktadır. İşte, İtalya da dil eğitimi almanın avantajları;

İtalya endüstriyel ve mimari yönden gelişmiş, dünyada moda denildiğinde akla gelen merkezlerin başında gelmektedir. Bunun için de İtalya da dil eğitimi alan bir kişi kendisini çok farklı alanlarda geliştirme imkânı yakalamaktadır.

İtalya kültürel bir kenttir ve İtalya da modernlik ve geleneksellik kaynaşmıştır. Bunun için mükemmel bir kültüre tanıklık etmiş olursunuz.

Yaşam koşulları ve yaşam standardı bakımından kaliteli bir ülke olan İtalya, sizin dil eğitiminizin yanı sıra sosyal hayatınızda ve kariyer hayatınızda önemli bir etkiye sahip olacaktır.

İtalyanca Latin kökenli bir dildir. İtalyancayı ana memleketinde öğrenmeniz, diğer Latin dillerinin de kapısını size aralamaktadır. İtalyancadan sonra Latin kökenli dilleri tanımanız ve öğrenmeniz çok daha kolay olacaktır.

İtalya Dil Okulları Eğitim Programları

İtalya dil okullarında, dil okulu eğitim süresi için öğrenciye esneklik tanınmaktadır. Minimum 2 hafta yapılan dil eğitimleri öğrencinin talebine göre 1 yıla kadar uzatılabilmektedir. Ayrıca İtalya dil okullarında birçok ülkenin aksine oldukça geniş kapsamlı bir ders saati tablosu mevcuttur. Haftalık 15 saat, 20 saat ve 25 saat dil eğitimi alınabilir. Bunun yanı sıra yoğun İngilizce programına dâhil olmak isteyen öğrenciler haftada 30 saate kadar dil eğitimi alabilir. İtalya dil okullarında genel olarak dersler sabah 9 da başlayıp, öğleden sonra sonlanmaktadır. Ancak bu süre alınacak olan ders saatine de bağlıdır.

İtalya Günlük Hayat

İtalya günlük hayat bakımından eğlenceli ve gezilesi bir kent olmasına rağmen ulaşımda ciddi problemler yaşanmaktadır. İtalya nüfus açısından kalabalık olmasının yanı sıra çok fazla turist çeken bir ülkedir. Bunun için de ulaşımı sıkıntılıdır. Demir yolu ulaşımı ise çok gelişmiş olup, şehirlerarası çok sık demir yolu seferleri bulunmaktadır.

15 Ekim 2016
1.441 kez görüntülendi

Edu Vizyon Yurtdışı Eğitim Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir yurtdışı eğitim konulu yorum yazmak istermisiniz ?