0 212 543 58 06

Sosyal Medyada Biz}

Edu Vizyon Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı
İngiltere, Amerika, Kanada, Avustralya ,İrlanda , Almanya ve Malta'da ihtiyaç ve beklentilerinize en uygun yurtdışı eğitim programları için bizlere size en yakın şubelerimiz kanalıyla ulaşabilirsiniz. Edu Vizyon yurtdışı eğitim danışmanlığı, İstanbul'da Bakırköy Merkez Ofis, Kadıköy , Beşiktaş , Ankara ,Tekirdağ, Eskişehir ,Konya ve Antalya Ofisleri ile hizmetinizde. Whatsapp Mesaj Gönder
İNDİRİMLİ YURTDIŞI DİL OKULLARI

İrlanda Vizeleri

irlanda-da-egitim

İrlanda  Vizesi

İrlanda yurtdışı eğitim  için en çok tercih edilen ülkelerden biridir. İrlanda yurtdışı eğitiminin çok sık tercih ediliyor olmasının en önemli sebebi; İrlanda eğitim kalitesinin çok yüksek olması ve resmi dilin İngilizce olmasıdır. İrlanda da üniversite eğitimi alırken farklı programlar tercih edilebilir. İrlanda üniversite eğitimi için ön lisans, lisans, yüksek lisans, master ve doktora programlarınızı tercih edebilirsiniz. Bu şekilde iyi bir eğitiminde kapılarını aralamış olacaksınız.

İrlanda da üniversite eğitim alacağınız zaman öğrenci vizesi alarak eğitim süresince İrlanda da kalma hakkını elde edersiniz. Ancak İrlanda da üniversite eğitiminin tamamlanmasından sonra öğrencilik vizesi ile İrlanda da kalma imkanını kaybetmiş olacaksınız. İrlanda da üniversite eğitimi tamamlandıktan sonra İrlanda hükümeti eğitimin tamamlanmasından sonra 3 ay daha İrlanda’da kalma hakkı vermektedir. 3 ayın tamamlanmasından sonra İrlanda’da kalmak istiyorsanız vize almanız gerekmektedir. İrlanda’da eğitim sonrası vize seçenekleri;

Third Level Graduate Scheme:

Third Level graduate scheme vize seçeneği de eğitimin sonrasında da İrlanda da kalma imkanı elde etmiş olursunuz. Bu vizeyi almak için başvuru sırasında üniversite mezuniyet belgesi gerekmektedir. Bunun için vize başvurusu yapabilmek için mutlaka üniversiteyi tamamlamış ve diplomayı almış olmak gerekmektedir. Pasaportta gerekli belgeler arasında bulunmaktadır. Bunun yanı sıra ulusal göçmen bürosuna sertifika hazırlatmalı ve bu sertifikayı da başvuru belgeleriniz arasına eklemelisiniz.

Vize Devam Talebi

Vizesi olan ancak vize süresi dolan kişiler, eğitim için vize alan ve vizesi tamamlanan kişiler vize devam talebinde bulunabilirler. Vize devam talebi ile vizenizi 6 ay ve 12 ay kadar uzatma hakkı da elde edebilirsiniz.

Çalışmak istiyorsanız, çalışma izni başvurusu yapmanız gerekmektedir. Çalışmak için İrlanda’da kalınmak isteniyorsa, çalışma izin başvurusu yapılmalıdır. Eğer ki çalışıyorsanız ve çalışmaya devam etmek istiyorsanız büyükelçilikten çalıştığınız işte devam edeceğinize dair kanıt belgesi gerekmektedir. Yeşil kart gerekli belgeler arasında bulunurken, araştırmacı ya da akademisyenseniz araştırmacı ve akademisyen belgesi gerekmektedir.

Yeşil Kart Başvurusu

İrlanda üniversiteleri arasından bir program seçerken eğer ki İrlanda da talep gören bir alan seçmişseniz ve bu alan mezun olmanızdan sonra popülerliğini sürdürüyorsa yeşil kart başvurusu yapmalısınız. Yeşil kart başvurusu yaparak yıllık 60.000 Euro’ya kadar kazanma hakkı da elde etmiş olursunuz.

Çalışma İzni Başvurusu

Çalışma izni İrlanda tarafından iki yıl süreyle verilmektedir. Çalışma izni başvurusu yaparak, İrlanda’da çalışma hakkı elde edebilirsiniz. İrlanda çalışma izni başvurusu ile elde ettiğiniz belgeyle çalışabileceğiniz sektörlerde ortalama olarak yıllık 30.000 – 40.000 Euro arasında ücret kazanabilirsiniz.

Araştırmacı Akademisyenlere Vize

Araştırmacı – akademisyen vizesi hem en kısa süreli vize, hem de en uzun süreli verilebilen vize türünü oluşturmaktadır. Araştırmacı akademisyen vizesiyle en kısa 1 ay vize verilirken, en uzun süreli olarak da 5 yıl vize verilmektedir.

04 Kasım 2016
1.883 kez görüntülendi

Edu Vizyon Yurtdışı Eğitim Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir yurtdışı eğitim konulu yorum yazmak istermisiniz ?