0 212 543 58 06

Sosyal Medyada Biz}

Edu Vizyon Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı
İngiltere, Amerika, Kanada, Avustralya ,İrlanda , Almanya ve Malta'da ihtiyaç ve beklentilerinize en uygun yurtdışı eğitim programları için bizlere size en yakın şubelerimiz kanalıyla ulaşabilirsiniz. Edu Vizyon yurtdışı eğitim danışmanlığı, İstanbul'da Bakırköy Merkez Ofis, Kadıköy , Beşiktaş , Ankara ,Tekirdağ, Eskişehir ,Konya ve Antalya Ofisleri ile hizmetinizde. Whatsapp Mesaj Gönder
İNDİRİMLİ YURTDIŞI DİL OKULLARI

İngiltere’de Üniversite Hazırlık Kursları

İngiltere'de Üniversite Hazırlık Kursları
İngiltere Üniversite Hazırlık Kursları Hakkında daha fazla bilgi için bizlere 0 212 543 58 06 veya 0 535 712 07 90 numaralı telefonlardan iletişime geçebilirsiniz.

ingiltere-universite-egitimi

İngiltere’de Üniversite Hazırlık

İngiltere, Türkiye’de bulunan öğrencilerin üniversite eğitimi almak adına gitmek istedikleri ülkeler arasındadır. Dünya dili olan İngilizceyi en iyi şekilde öğrenme şansı bulacak olan öğrencilerin İngiltere’de üniversite eğitimine başlayabilmek için yabancı dil yeterliliği olması gerekiyor. Türkiye’de lise eğitimini tamamlayan öğrencilerin aldığı İngilizce eğitimi, İngiltere’de üniversite okumak isteyen kişiler için yeterli görülmemektedir. Bu nedenle üniversite eğitimine başlamadan önce öğrenciler A Level düzeyine gelebilmek için İngiltere’de Üniversite Hazırlık eğitimi almaktadırlar. Bu hazırlık eğitim 1 yıl sürüyor. Öğrenciler üniversiteler ya da özel eğitim kurumları aracılığıyla eğitim alanlarına yönelik eksik oldukları alanlarda destekleyici eğitimler almaktadırlar. İngiltere’de okumak istedikleri bölüme göre Hazırlık sınıflarında eğitim alan öğrenciler, eğitimlerini başarıyla tamamladıklarında üniversiteye kabul edilmektedir.

Türkiye’de bulunan liselerden mezun olan öğrencilerin İngiltere’de Üniversite Hazırlık programlarına katılabilmeleri için de öncelikle İngilizce seviyelerinin yeterli olup olmadığına bakılmaktadır. Yeterli olarak görülmeyen öğrenciler ülkelerinde dil eğitimi aldıktan sonra İngiltere üniversitelerine başvuru yapmalıdırlar. Hazırlık sınavında İngilizce dersleri değil üniversite’de öğrenim görülecek alana yönelik dil eğitimi veriliyor. Bu nedenle öğrencinin İngilizce seviyesine göre İngilizce hazırlık eğitimi alması gerekmektedir.

İngiltere’de Üniversite Hazırlık Eğitim Programı ve İçeriği

Foundation programı olarak bilinen Üniversite Hazırlık Eğitimi 2 bölüme ayrılmaktadır. Bunlardan biri Akademik Beceriler diğeriyse Alan Bilgisi Dersleri’dir.

Akademik Beceriler (Academic Skills): İngiltere’de üniversite eğitimi alacak olan öğrencilere bilgisayar becerileri, yazım teknikleri, araştırma teknikleri, analiz ve sınav teknikleri gibi akademik beceriler kazandırılmaya çalışılmaktadır. Bu eğitim verilmediğinde öğrenciler eğitimleri süresince zorluk çekecektirler.

Alan Bilgisi Dersleri (Specialist Subjects): Bu alanda öğrencilere okumayı istedikleri bölüm hakkında temel bilgi, yeterlilik ve beceri kazandırılmaya çalışılıyor. İngiltere’de Üniversite Hazırlık eğitiminde verilen bu dersler sayesinde öğrenciler üniversiteye başladıklarında daha rahat bir şekilde dersleri anlamaktadırlar. Çünkü alan bilgisi dersleri bölümün giriş derslerini içermektedir.

İngiltere’de Üniversite Hazırlık Programı Koşulları

-İngiltere üniversitelerine kabul edilebilmek için öğrenciler hazırlık eğitimi almaktadırlar. Foundation programına dahil olabilmek için öğrencilerin İngilizce seviyeleri IELTS 5.5 yani upper-intermediate seviyesinde olması gerekmektedir. Bu seviyede olmayan öğrenciler dil eğitim alarak tekrar başvuru yapmalıdırlar.

-Öğrenciler İngiltere’de Üniversite Hazırlık programına dahil olabilmek için lise diplomasında bulunan not ortalamasının 3.0 altında olmaması gerekiyor.

-İngiltere’de eğitim Eylül veya Mayıs aylarında başlamaktadır. Bu nedenle İngiltere üniversitelerine başvuruda bulacak olan öğrenci vize başvurularına bu aylardan 3 ay öncesinde başlamalıdırlar.

11 Ekim 2015
2.498 kez görüntülendi

Edu Vizyon Yurtdışı Eğitim Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir yurtdışı eğitim konulu yorum yazmak istermisiniz ?