0 212 543 58 06

Sosyal Medyada Biz}

Edu Vizyon Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı
İngiltere, Amerika, Kanada, Avustralya ,İrlanda , Almanya ve Malta'da ihtiyaç ve beklentilerinize en uygun yurtdışı eğitim programları için bizlere size en yakın şubelerimiz kanalıyla ulaşabilirsiniz. Edu Vizyon yurtdışı eğitim danışmanlığı, İstanbul'da Bakırköy Merkez Ofis, Edu Vizyon Kadıköy , Ankara , Eskişehir ,Konya ve Antalya Ofisleri ile hizmetinizde. Whatsapp Mesaj Gönder
İNDİRİMLİ YURTDIŞI DİL OKULLARI

İngiltere’de üniversite eğitimi alanlar ne kadar kazanıyor

İngiltere mezunlarının en çok para kazandığı meslekler

Yurtdışında eğitim görmenin en büyük amacı gelecek kariyer planlamalarında daha iyi bir kariyere sahip olmak için gerekli olan alt yapıyı hazırlamaktır. Gerek dil eğitimi olsun, gerek genel eğitim seviyesi olsun yurtdışı eğitimi öğrenci için çok önemli olanaklara sahiptir. İngiltere de eğitim gören kişilerin de gelecek planlamalarında İngilizce dil bilgileri gelişecek ve neredeyse İngilizceyi ana dil gibi konuşur hal alacaklardır. Bunun yanı sıra verilen genel eğitimde yurtdışı eğitim kapsamında olduğundan son derece kaliteli olacaktır.

Peki, İngiltere’de eğitimiyle en çok para kazandıran meslekler hangileridir? İşte, İngiltere eğitimi sonrasında en çok para kazandıran o meslekler;

  • İnşaat Mühendisliği: Yapı sektöründe, endüstrilerde ve devlet kurumlarında çalışabileceğiniz inşaat mühendisliği eğitimini İngiltere de almanız ile gayet iyi paralar kazanacaksınız. Mühendislik için dil eğitimi şarttır. Mühendislikte İngilizceyi ana dil seviyesinde biliyor olmanız çok büyük önem taşımaktadır. Bunun için de İngiltere de aldığınız eğitimle, inşaat mühendisliğinden yıllık 44,851 Euro’ya kadar paralar kazanabilirsiniz.
  • Mühendislik: Mühendislik dil bilinmesi şart olan bir meslektir. İnşaat mühendisliği en çok para kazandıran mühendislik dalı olsa da, bütün mühendislikler ciddi ölçüde paralar kazanılmasını sağlamaktadır. İngiltere de öğrenim gören öğrenciler ana dil seviyesinde İngilizce öğrenirler. Bu sayede iş olanaklarını, çalışma alanlarını da genişletmiş olurlar. Mühendislik sektöründe çalışarak yıllık ortalama 42,837 Euro’ya varan paralar kazanabilirsiniz.
  • Muhasebe ve Sigorta: Özel şirketler için geniş bir çalışma alanı olan muhasebe ve sigorta mezunları finansal yönetimde, muhasebe ve sigorta alanında çalışabilirler. Ülkemizde çok fazla para kazandırmayan bölümlerden olan muhasebe ve sigorta, İngiltere de çok önemli olan ve ciddi paralar kazandıran meslekler arasında yerini almaktadır. Muhasebe ve sigorta mezunları yıllık ortalama 41,950 Euro kazanabilir.
  • Bilgisayar Mühendisliği: Devir teknoloji çağı. Bu çağda hiç ölmeyecek olan meslekte doğal olarak bilgisayar ile alakalı olan mesleklerdir. Mühendislik gruplarından en favori mühendislik grubunun ikincisi bilgisayar mühendisliğidir. Bilgisayar mühendisi mezunları yazılımcılık, yazılım geliştiriciliği ve danışmanlık sektöründe iş yapabilirler. Bu bölüm mezunları yıllık ortalama olarak 41,950 Euro para kazanmaktadır.
  • Ekonomi Mezunları: Ekonomi İngiltere’nin en favori meslekleri arasında yerini almaktadır. İngiltere de ekonomi bitiren öğrenciler İngilizceyi iyi düzeyde öğrenirler. Bunun için de ekonomi alanında ciddi ölçüde ilerleme kaydederler. Ekonomi mezunları bankacılık sektöründe, ekonomi sektöründe, muhasebe sektöründe ve istatistik sektöründe çalışabilirler. İngiltere ekonomi mezunları yıllık ortalama olarak 41,144 Euro kazanırlar.
  • Finans Mezunları: Yine ekonominin bir dalı olan finans mezunları da İngiltere’de en çok kazandıran meslekler arasında yerini almaktadır. Finans mezunları da bankacılık sektöründe, ekonomi analiz sektöründe ve muhasebe sektöründe iş yapabilirler. Finans mezunlarının yıllık ortalama gelirleri 40,908 Euro’dur.
  • Mimarlık Mezunları: Mimarlık; iç dizayn ve dış dizayn sektöründe faaliyet gösterebilen bir iş sektörüdür. İngiltere mimarlık mezunları hem ülkemizde hem de İngiltere de görev yapabilirler. Mimarlık mezunu olan kişiler yıllık ortalama olarak 40,788 Euro kazanmaktadır.
  • Fen Bilimleri Mezunları: Fen bilimleri mezunlarının çalışma alanları çok geniştir. Fen bilimleri mezunlarının çalışma sektörleri ilaç, tıbbi ürünler, kimya mühendisliği, biyoloji ve finans sektörleridir. Bu alanlarda çalışan mezunlar yıllık ortalama 40,909 Euro kazanmaktadır. Bu bölüm mezunlarının Türkiye’de çalışma alanı geniş değildir. Ancak İngiltere de en çok kazandıran meslek grupları arasında yerini almayı başarmaktadır.
  • Makine Mühendisliği Mezunları: İngiltere denildiğinde, İngilizce denildiğinde ilk akla gelen meslek grubu mühendislik olmaktadır. Mühendislikte en çok kazandıran dal inşaat mühendisliği ve bilgisayar mühendisliği olurken, üçüncü meslek grubu makine mühendisliği olmuştur. Bir makine mühendisinin İngilizce biliyor olması şarttır. Bunun için de İngiltere Makine mühendisliği mezunları diğer tüm mezunlara göre bir adım önde olmaktadır. Makine mühendislerinin yıllık ortalama kazancı; 39,106 Euro olmaktadır.
  • Matematik Mezunları: İngiltere matematik mezunun da çok geniş çalışma alanı bulunmaktadır. İngiltere matematik mezunları bankacılık, istatistik alanlarında çalışabilir. Bunun yanı sıra muhasebe sektöründe de hizmet verebilir. İngiltere matematik mezunlarının yıllık ortalama kazancı 39,010 Euro olmaktadır.
23 Ekim 2016
2.333 kez görüntülendi

Edu Vizyon Yurtdışı Eğitim Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir yurtdışı eğitim konulu yorum yazmak istermisiniz ?