0 212 543 58 06

Sosyal Medyada Biz}

Edu Vizyon Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı
İngiltere, Amerika, Kanada, Avustralya ,İrlanda , Almanya ve Malta'da ihtiyaç ve beklentilerinize en uygun yurtdışı eğitim programları için bizlere size en yakın şubelerimiz kanalıyla ulaşabilirsiniz. Edu Vizyon yurtdışı eğitim danışmanlığı, İstanbul'da Bakırköy Merkez Ofis, Edu Vizyon Kadıköy , Ankara , Eskişehir ,Konya ve Antalya Ofisleri ile hizmetinizde. Whatsapp Mesaj Gönder
İNDİRİMLİ YURTDIŞI DİL OKULLARI

İngiltere’de Sosyal Yaşam ve Aktiviteler

İngiltere’de Sosyal Yaşam ve Aktiviteler

 

Güçlü ve gelenekçi ulusal kimliği ile İngiltere, çağdaş düşüncenin ve uluslararası kültürlerin ahenkli bir karmasıdır. Bu tarihi ve çağdaş ülkede uluslararası öğrenci olmak demek; heyecan verici bir dizi deneyim yaşamak, birbirinden büyüleyici tarihi egzotik mekanları görmek ve aynı zamanda farklı milletlerden öğrencilerle arkadaşlıklar kurmak demektir.

İngiltere‘de uluslararası öğrenciler gerçekten de çok şanslıdırlar. İngiltere’de dünya müziğinin her türlüsünü (pop, rock, hip-pop, klasik vb.) dinlemek mümkündür. İngiltere’de küçüklü büyüklü çok sayıda gece klübü, her yaşa ve zevke uygun kafeler, restoranlar, alışveriş merkezleri, dükkanlar bulunmaktadır. Her yıl belli mekanlarda düzenlenen müzik festivalleri ve büyük müzik gruplarının düzenledikleri konserler kesinlikle dinlenmeye değerdir.. Diğer yandan ilgisi olanlar için heykelcilik, fotoğrafçılık, resim gibi sanatsal kollar İngiltere’de oldukça popülerdir. Ülke genelindeki geleneksel müzeler ile çağdaş sanatın örneklerinin görülebileceği sanat galerileri de mutlaka görülmesi gereken mekanlar arasındadır. Ve kesinlikle İngiltere’ye gelip bir tiyatro oyununa bir müzikale yahut operaya gitmemek büyük bir kayıp demektir.! Çünkü İngiltere özellikle sanatsal faaliyetler ve sahne sanatları alanlarında oldukça tarihi zengin bir mirasa sahiptir ve devamlı olarak bu alanlarda kendisini geliştirmeye gayret etmektedir.

İngiltere’de ki uluslararası öğrenciler çoğunlukla, haftalık aktivitelerin ve gezilecek mekanların listelerine ingiltere üniversiteleri veya ingiltere dil okullarındaki veya kaldıkları yurtların, hostellerin ilgili görevlilerinden edinebilecekleri içlerinde detayların de yer aldığı ücretsiz kitapçık ve broşürlerden ulaşmaktadırlar.

Peki İngiltere’de ne yenir ne içilir?

İngiltere ve yemek denilince akla ilkin İngilizlerin geleneksel English breakfast’ı (içeriğinde genellikle bacon (domuz pastırması), sosis, kuru fasülye, yumurta, kızarmış veya püre patates, mantar, kızarmış ekmek ve yanında sütlü çay veya kahve) ve fish and chips (kızarmış balık ve patates) yemeği geliyor.. İngilizlere ve diğer dünya mutfaklarına özgü daha önceden belki de denemediğiniz pek çok yemeği de İngiltere’de kaldığınız süre içerisinde tadmanız mümkündür.. Özellikle İtalyan mutfağı, Asya ve Hint mutfakları burada oldukça popülerdir.


Eğer yemek konusunda kendiniz pişirmeyi tercih ediyorsanız, İngiltere’deki süper marketlerden damak tadınıza uygun ürünler satın alabilirsiniz. Örneğin sabah saatleri için kahvaltılık gevrekler, reçeller, marmelatlar, çay, kahve, peynir çeşitleri İngilizlerin en bilinen peyniri cheddar, bizdeki labne tipi sürülebilir peynirleri gibi, yine akşam yemeği için size tanıdık gelen sevdiğiniz sebzeleri satın alıp pişirebilirsiniz.. Ayrıca marketlerde ve yiyecek satan dükkanların tümünde geniş bir yelpazede organik yiyecek ve içecek ürünleri bulmanız mümkündür.

İngiltere dil okullarında 14 hafta üzeri kayıtlarda ücretsiz uçak bileti fırsatını kaçırmayın. Kampanya hakkında daha fazla bilgi için http://www.eduvizyon.com/ucretsiz-ucak-bileti-kampanyasi/ adresine göz atabilirisniz.

İngiltere hakkında diğer yazılara göz atabilirsiniz.

İngiltere’de Öğrenci Olmak

İngiltere dil okulları

 

01 Kasım 2014
4.029 kez görüntülendi

Edu Vizyon Yurtdışı Eğitim Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir yurtdışı eğitim konulu yorum yazmak istermisiniz ?