0 212 543 58 06

Sosyal Medyada Biz}

Edu Vizyon Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı
İngiltere, Amerika, Kanada, Avustralya ,İrlanda , Almanya ve Malta'da ihtiyaç ve beklentilerinize en uygun yurtdışı eğitim programları için bizlere size en yakın şubelerimiz kanalıyla ulaşabilirsiniz. Edu Vizyon yurtdışı eğitim danışmanlığı, İstanbul'da Bakırköy Merkez Ofis, Edu Vizyon Kadıköy , Ankara , Eskişehir ,Konya ve Antalya Ofisleri ile hizmetinizde. Whatsapp Mesaj Gönder
İNDİRİMLİ YURTDIŞI DİL OKULLARI

İngiltere’de Öğrenci Olmak

İngiltere’de Öğrenci olmak nasıldır?

 

İngiltere  senelerdir yurtdışından gelen öğrencilere kolej ve üniversitelerinde ev sahipliği yapmaktadır. İngiliz eğitim sistemi bireylerin yaşam stilleri ve düşledikleri kariyer planları doğrultusunda hareket edebilme adına esnektir.

Bu bağlamda İngiltere’de eğitim almak kişiye pek çok avantaj ve fayda sağlamaktadır;

– Öncelikle İngiltere eğitim kurumları uluslararası arenada saygın ve değerlidir.

– İngiltere eğitim kalitesi açısından pek çok uluslararası öğrenciler için popüler bir seçimdir. Çünkü işverenler, üniversiteler ve hükümetler tarafından tanınmakta ve uluslararası itibar görmektedir.

– İngiltere’deki eğitimin kalitesi düzenli periyotlarda değerlendirilmektedir. Yüksek Öğretim Kalite Güvence Ajansı, QAA, İngiltere’deki üniversite ve kolejlerde düzenli olarak denetim yaparak, ilgili yüksek öğretim kurumlarının kalite standartlarına uygunluğunu yakından takip etmekte ve yine uluslararası camiada üniversite ve kolejlerde gerçekleştirilen araştırmaların kalitesini ölçen bir kurum olan The Research Assessment Exercise, RAE, tarafından İngiltere’deki eğitim kurumlarındaki araştırma standartları her beş yılda bir yayımlanmaktadır. Hatta tüm bu değerlendirmelerin sonuçlarına internette serbetçe erişim olanağı bulunmaktadır.

-İngiltere’deki yüksek eğitim standartların aynı ölçüde kalması adına İngilizce Dil Okulları, Dil Merkezleri ve diğer eğitim kurumları düzenli olarak çok sayıda kurum ve kuruluşlarca denetlenmekte ve akredite edilmektedir. Buradaki amaç öğretim tekniklerini, kurs içeriğini, kullanılan ders materyal ve kaynaklarını, ders öğrenme ortamını, kurs içi öğrenci destek ve sunulan hizmetleri gibi öğretme ve öğrenmeye yönelik tüm bu standartları kontrol etmek ve durumu raporlamaktır.

– İngiltere’de dünyaca ünlü akademisyen ve uzmanlardan eğitim almanın yanısıra sürekli akademik destek alabilme imkanı  bulunmaktadır. Bu konuda ingiltere dil okulları oldukça başarıldır.

İngiltere eğitim kurumları kişilerin mesleki ve akademik tercihleri konularında bireylere seçim esnekliği tanımaktadır.

– İngiltere’deki eğitim kurumlarında kullanılan eğitim ve öğretim teknikleri bireylerin özgüvenlerini, yetenek ve becerilerini geliştirme olanağı tanımaktadır.

– Her sene 180 kadar farklı ülkeden gelen uluslararası öğrenci İngiltere’deki bir üniversite veya kolejde eğitim almayı tercih etmektedir.

– İngiltere araştırma ve öğretim alanlarındaki başarıları ile ünlüdür. Dünyadaki bilimsel araştırmaların yüzde 5’i İngiltere’de yapılmaktadır.

– İngiltere’de eğitim almanın tüm bu avantajlara ek olarak İngiltere’deki sosyal ve kültürel etkinliklerin çok çeşitli olması sebebiyle; İngiltere’de eğitim alan kişiler son derece keyifli, aktif ve kaliteli bir öğrencilik dönemine sahip olmaktadırlar.

İngiltere’de eğitim almayı planlıyorsanız ve bu konuda sorularınız varsa bizlere 0 212 543 58 06 / 0 535 712 07 90 numaralı telefonlardan veya yurtdışı eğitim başvuru formu ile ulaşabilirisniz.

01 Kasım 2014
3.713 kez görüntülendi

Edu Vizyon Yurtdışı Eğitim Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir yurtdışı eğitim konulu yorum yazmak istermisiniz ?