0 212 543 58 06

Sosyal Medyada Biz}

Edu Vizyon Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı
İngiltere, Amerika, Kanada, Avustralya ,İrlanda , Almanya ve Malta'da ihtiyaç ve beklentilerinize en uygun yurtdışı eğitim programları için bizlere size en yakın şubelerimiz kanalıyla ulaşabilirsiniz. Edu Vizyon yurtdışı eğitim danışmanlığı, İstanbul'da Bakırköy Merkez Ofis, Edu Vizyon Kadıköy , Ankara , Eskişehir ,Konya ve Antalya Ofisleri ile hizmetinizde. Whatsapp Mesaj Gönder
İNDİRİMLİ YURTDIŞI DİL OKULLARI

İngiltere’de dil eğitimi için hazır mısınız ?

ingiltere-de-dil-okulu-na-hazirmisiniz-eduvizyon-com

İngiltere’de ingilizce dil eğitimine hazırmısınız ?

 

Ne kadar süre öğrenim görecekseniz görün dil eğitimi alacağınız okulu seçerken dikkatli düşünmeniz ve her şeyi göz önünde bulundurmanız gerekir. Öncelikle ingilizce seviyenizi bilmeniz gerekir. Bu anlamda bir test yapabilirsiniz.Almış olduğunuz sonuç sizin için okul seçiminizi daha doğru yönlendirmenize olanak sağlayacaktır.

Geçtiğimiz yıllarda edindiğimiz tecrübelere göre dil eğitimi almak isteyen Türk öğrencilerin ciddi bir bölümü  genellikle bulundukları seviyeyi kabul etmeyip ya bir alt seviye yada bir üst seviyede olduklarını iddia ederler. Eğer böyle bir durum yaşıyorsanız öncelikle bundan derhal kurtulup gerçek ingilizce seviyenizi bilmeniz size extr zamana kazandıracağı gibi gereksiz maddi kayıplarınızı da önleyecektir.

İngilizce seviyenizi ve hangi dil okuluna gideceğinizi belirledikten sonra akademik olarak göz önünde bulundurulması gereken hangi okulun sunduğu hizmetlerin sizin ihtiyaçlarınızı en iyi karşılaması ve bu okuldan alınacak dil eğitiminin gerek iş yaşamınızdaki gerekse günlük hayatta etkisinin olumlu olup olmamasına . Bunun için okulların tanıtım broşürlerini dikkatli bir şekilde incelemek gerekir ve en uygun okulu seçip bu okullarla en kısa zamanda irtibata geçmek gerekir.

Ayrıca eğitim açısından okulun kalitesi ve tanınmışlığı da göz önünde bulundurulmalıdır ki İngiltere’de birçok kaliteli okulun yanında ucuz olduğu için kaliteli hizmet sunamayan dil okulları bulunmaktadır.

 

Bunların yanında dikkat edilecek aşağıdaki koşulları da göz önünde bulundurmanız menfaatiniz icabıdır.

  • Dil okulunun bulunduğu bölgenin ekonomik, coğrafi, sosyal ve kültürel özellikleri sizin İngiltere’de ki yaşam kalitenizi belirleyecektir. dolayısı ile bu bir kaç kriteri çok dikkatli bir şekilde göz önüne almanızı tavsiye ederiz.
  • Dil okulunun öğrenci kapasitesi birkaç yüz öğrenciden binlere kadar kadar değişiklik gösterir. Bu yüzden siz isteğinize göre ister kalabalık ve yoğun bir okulda ya da daha sakin ve küçük bir dil okulunda ingilizce öğreniminize devam etmeye karar verebilirsiniz.
  • Geçinme masrafları okulun bulunduğu yer itibariyle geçinmek için yapacağınız harcamalar değişiklik gösterir. Londra, Oxford gibi büyük kentlerde geçinme masrafları çok yüksek tutmaktadır.
  • Eğitim harcamaları  seçeceğiniz dil okuluna göre değişiklik gösterir. Dikkat edilmesi gereken yapmış olduğunuz bütçede neye ne kadar harcama yapacağınızdır. Ders materyalleri, soyal yaşam, barınma masrafları gibi kalemlere de extra dikkat etmenizde fayda var.
  • Boş vakitlerin değerlendirilmesi dil okuluna karar verirken dikkat edilmesi gereken noktalardan bir diğeri de seçeceğiniz okulda extra boş vakitleriniz de yapabileceklerinizdir. Bu durumda okullar hakkındaki detaylı bilgiye sahip olmakla oalcaktır.  Yurtdışı Eğitim Danışmanlık şirketinizden veya eğitim danışmanınızdan daha fazla bilgi alarak karar vermeniz ingiltere’de boş vakitlerinizi nasıl değerlendirebileceğiniz konusunda daha fazla fikir sahibi olmanıza yardımcı olacaktır.
  • Konaklama  seçimi belki de bu süreçte ki en önemli noktalardan biridir. İngiltere’de aile yanında konaklama, yurt konaklama veya kiralık ev konaklaması şeklinde konaklama seçimi yapabilirsiniz. Genellikle öğrenciler aile yanı konaklama veya yurt konaklaması tercih etmektedirler. Konaklama seçiminizin size sağlayacağı fayda ve zararları iyi belirlemeniz de muhtemel ekonomik , zaman ve manevi kayıplarınızı önleyecektir.

 

 

17 Ekim 2016
3.039 kez görüntülendi

Edu Vizyon Yurtdışı Eğitim Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir yurtdışı eğitim konulu yorum yazmak istermisiniz ?