0 212 543 58 06

Sosyal Medyada Biz}

Edu Vizyon Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı
İngiltere, Amerika, Kanada, Avustralya ,İrlanda , Almanya ve Malta'da ihtiyaç ve beklentilerinize en uygun yurtdışı eğitim programları için bizlere size en yakın şubelerimiz kanalıyla ulaşabilirsiniz. Edu Vizyon yurtdışı eğitim danışmanlığı, İstanbul'da Bakırköy Merkez Ofis, Kadıköy , Beşiktaş , Ankara ,Tekirdağ, Eskişehir ,Konya ve Antalya Ofisleri ile hizmetinizde. Whatsapp Mesaj Gönder
İNDİRİMLİ YURTDIŞI DİL OKULLARI

İngiltere Vizeleri Hakkında

İngiltere Vizeleri Hakkında

Yurtdışında dil eğitimine karar veren öğrencilerin en çok dikkat etmesi gereken hususlardan biri de vizelerdir. Her ülkenin vize kriterleri ve başvuru prosedürleri birbirinden farklıdır.  Vize başvuru öncesinde titiz bir ön hazırlık gerektirmektedir . Türkiye’ye yönelik vize prosedürleri sık sık değişebilmektedir. Temel olarak konsolosluklar eğitim durumunuzun ve maddi durumunuzun sizi destekler nitelikte olmasını ve doğru beyanda bulunmanızı beklerler. İşte bu nedenle ilk başvurunuzda yer alan ifadeler bağlayıcıdır ve yanlış beyanların geri dönüşü çok zordur.

VİZE BAŞVURU PROSEDÜRLERİ;

İngiltere’ye dil kursuna katılacak öğrenciler 6 ve 11 aya kadar Student visitor vizesine, A level, Ön lisans, lisans ve master,  programlarına giden öğrenciler Tier 4 genel öğrenci vizesi almak zorundadır. Turist veya başka bir vize ile hiçbir eğitim programına katılmak yasal değildir. Sadece Turist ve Business vizesi bulunan 6 haftaya kadar dil eğitimine katılabilir.

Tüm başvurular (6 yaş ve üzeri) şahsen yapılmak zorundadır.( 18 yaş altı başvuru sahipleri anne veya babası refakat etmek zorundadır.)

Eğitim danışmanımızın size vereceği evrak listesini eksiksiz olarak hazırlayarak Edu Vizyon yurtdışı eğitim vize bölümüne teslim ediniz.

Vize başvuruları ve vize randevuları online olarak yapılmakta olup. sizin adınıza https://www.visa4uk.fco.gov.uk/home/welcome adresinde hesap oluşturularak vize bölümü form girişlerinizi yapacaktır. Vize ödemeleriniz ve randevunuz planlanarak size bilgi verilecektir.

Vize ücretleri başvuru yapacağınız vize türüne göre değişiklik göstermekte olup ücretler yalnızca online olarak kredi kartı ve banka kartı ile ödenmektedir. Tier 4 vize başvuru sahipleri ayrıca kalacakları süreyi kapsayan IHS sağlık sigortasını ödemekle yükümlülerdir.

Vize randevusu esnasında dosyanızı teslim edeceğiniz gibi Biometrik verileriniz görevli personel tarafından alınacaktır. Tier 4 vize başvuru sahipleri bu işlemlere ek olarak konsolosluk vize görevlisi tarafından yapılan (skype üzerinden) 5 dk bir mülakata katılmak zorundadırlar.

Vize başvurularınızı adınıza https://uk.tlscontact.com/ adresinden açılacak olan başvuru merkezi web sitesinden aşama aşama takip edebilirsiniz.

Vize başvurunuzu İngiltere konsolosluğunun başvuru merkezleri bulunan İstanbul, Ankara, Bursa, İzmir, Antalya, Gaziantep ve Adana ofislerinde yapabilirsiniz.

İngiltere İstanbul Başkonsolosluğu ve Ankara Büyükelçiliği Vize Bölümleri vize başvurularını en az 7 en çok 20 iş günü içinde neticelendirir ve öğrencinin vizesi verilir yada öğrenci başka bir gün mülakata davet edilebilir.

Bu nedenle özellikle yoğun aylarda vize başvurusu yapacaklar başvurularını kursları başlamadan en az 8-10 hafta önce yapmalıdırlar. Tüm vize başvuru sahipleri şahsen vize başvuru merkezine giderek evraklarını teslim edip Biometrik veri (parmak izi ve fotoğraf) vermek zorundadırlar.

İngiltere vizeleri ve diğer yurtdışı eğitim programları hakkında daha fazla bilgi için Edu Vizyon ofislerinden bilgi alabilirsiniz.

14 Kasım 2017
1.047 kez görüntülendi

Edu Vizyon Yurtdışı Eğitim Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir yurtdışı eğitim konulu yorum yazmak istermisiniz ?