0 212 543 58 06

Sosyal Medyada Biz}

Edu Vizyon Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı
İngiltere, Amerika, Kanada, Avustralya ,İrlanda , Almanya ve Malta'da ihtiyaç ve beklentilerinize en uygun yurtdışı eğitim programları için bizlere size en yakın şubelerimiz kanalıyla ulaşabilirsiniz. Edu Vizyon yurtdışı eğitim danışmanlığı, İstanbul'da Bakırköy Merkez Ofis, Edu Vizyon Kadıköy , Ankara , Eskişehir ,Konya ve Antalya Ofisleri ile hizmetinizde. Whatsapp Mesaj Gönder
İNDİRİMLİ YURTDIŞI DİL OKULLARI

İngiltere Öğrencilik Sırasında Çalışmak

ingiltere-de-calisarak-egitim

İngiltere Öğrencilik Sırasında Çalışmak

Yurtdışı eğitimlerinde öğrencilerin en büyük sorunu maddi imkânların yetersizliğidir. Maddi imkânların yetersizliğinden dolayı öğrenciler okurken, çalışabilecekleri ülke tercihi yapmayı uygun görürler. Ancak her ülke çalışma izni vermemektedir. İngiltere de alınabilecek üç vize tipi bulunmaktadır. Bu vizelerden yalnızca bir tanesi öğrenciye çalışma imkânı tanımaktadır.

İşte, İngiltere de verilen vizeler ve çalışma koşulları;

Tier 4 Vize: Tier 4 Vize genel öğrencilik vizesini oluşturmaktadır. Bu vize dil eğitimi alan öğrencilere, lisans, lisansüstü, doktora programlarına başlayacak olan öğrencilere ve sertifika eğitimi alan öğrencilere verilmektedir. Tier 4 vizesi öğrencilere yarı zamanlı olarak çalışma hakkı tanımaktadır. Ancak eğitim alınan programa göre çalışma saati izin süresi değişkenlik göstermektedir. Dil eğitimi için 10 saat çalışma izni verilirken diğer eğitim programları için 20 saat çalışma izni vermektedir.

Öğrenci Ziyaret Vizesi: Öğrenci ziyaret vizesi, 6 aydan daha kısa vade için İngiltere’ye gelen öğrencilere verilmektedir. Dil eğitimi 6 aydan uzun süreli olan öğrenciler Tier 4 Vizesi alabilirken, öğrenci ziyaret vizesi 6 aydan kısa vade için geçerlidir. Öğrenci ziyaret vizesi olan öğrencilere hiçbir şekilde çalışma izni verilmemektedir.

Uzun Öğrenci Vizesi: Yine misafir öğrenci için verilen uzun öğrenci vizesinde de tıpkı öğrenci ziyaret vizesinde olduğu gibi çalışma izni verilmemektedir. Uzun öğrenci vizesi 6 ay ile 11 ay arasında olan eğitimler için verilmektedir.

Çalışma İznimin Olduğunu Nasıl Anlarım?

Pasaportunuz üzerinde çalışma izninizin olup olmadığı yazmaktadır. Eğer ki pasaportunuzun üzerinde çalışma izninizin olduğu yazıyorsa, İngiltere de çalışma hakkına sahip olursunuz.

Çalışma izni sizin eğitim programınıza göre değişkenlik göstermektedir. Eğer ki dil eğitimi programına dâhilseniz 10 saat çalışma iznine sahipsiniz demektir. Ancak lisans, lisansüstü, doktora gibi programlara dâhilseniz o halde 20 saat çalışma izninize sahipsiniz demektir.

20 Saatten Daha Fazla Çalışırsam?

Öğrencilere İngiltere sistemine göre maksimum 20 saat çalışma izni verilmektedir. Peki, 20 saatten daha fazla çalışılamaz mı? Öğrenci 20 saatten daha fazla çalışırsa ne olur?

Öğrencinin tam zamanlı olarak çalışma hakkı bulunmamakta ve çalışma hakları yarı zamanlı ve 20 saatle kısıtlıdır. 20 saatten daha fazla çalışılması durumunun tespit edilmesi halinde hakkınızda işlem başlatılabilir ve 20 saatlik çalışma hakkınızdan da mahrum bırakılabilirsiniz.

Nasıl İş Bulurum? Hangi İşlerde Çalışabilirim?

Öğrencinin çalışma izninin var olmasının yanı sıra nasıl bir işte çalışabileceği de öğrenci için önem taşımaktadır. Yabancı bir ülkeye giden öğrenci o ülkenin yaşam koşulları, iş koşulları hakkında bilgi sahibi değildir. Bunun için de çalışacağı iş sektörünü seçmekte, belirlemekte sıkıntı yaşayabilir. Peki, İngiltere de nasıl bir işte çalışılabilir? İngiltere de nasıl iş bulunur?

İngiltere öğrencilerin çalışmasına destek veren bir ülkedir. Bunun için de üniversite merkezlerinde kariyer ve iş planlaması yapan merkezler bulunmaktadır. Bu merkezler aracılığıyla iş bulma ve çalışma hakkına sahip olursunuz. Okulunuzda bulunan bu merkezler aracılığıyla iş başvurusu yapabilir ve çalışma imkânı elde edebilirsiniz.

İngiltere de öğrencilerin en çok çalıştığı iş sektörlerinin başında kitap tanıtımları yapmak, kütüphanede çalışmak, garsonluk yapmak, satış elemanlığı gibi iş grupları yer almaktadır. Bu iş grupları yüksek bir tecrübe gerektirmediğinden ve yarı zamanlı, part time olarak çalışılabildiğinden öğrencilerin tercih sebebi olmaktadır.

25 Ekim 2016
3.237 kez görüntülendi

EDU VIZYON ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

  1. sıla duran dedi ki:

    londrada hem çalışığ hem okumak istiyorum

Bir yurtdışı eğitim konulu yorum yazmak istermisiniz ?