0 212 543 58 06

Sosyal Medyada Biz}

Edu Vizyon Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı
İngiltere, Amerika, Kanada, Avustralya ,İrlanda , Almanya ve Malta'da ihtiyaç ve beklentilerinize en uygun yurtdışı eğitim programları için bizlere size en yakın şubelerimiz kanalıyla ulaşabilirsiniz. Edu Vizyon yurtdışı eğitim danışmanlığı, İstanbul'da Bakırköy Merkez Ofis, Edu Vizyon Kadıköy , Ankara , Eskişehir ,Konya ve Antalya Ofisleri ile hizmetinizde. Whatsapp Mesaj Gönder
İNDİRİMLİ YURTDIŞI DİL OKULLARI

İngiltere Eğitimi İçin Temel Alanlar

ingiltere-egitim-alanlari

İngiltere Eğitimi İçin Temel Alanlar

Yurtdışı eğitimlerinde her alanda alınan eğitimler ayrıcalık tanımamaktadır. Bunun için yurtdışı eğitimi alınacağı zaman bölüm tercihi yapmak çok önemlidir. Yurtdışında aldığınız eğitimin size bir ayrıcalık tanıması gerekmektedir. Bu nedenle bölüm tercihini iyi yapmak çok önemlidir. Yurtdışı eğitimlerinde ülkeye göre bir bölüm tercih yapmalısınız. İngiltere de eğitim almak isteyen bir öğrenci hangi alanları tercih etmelidir? Hangi alanları tercih ederse onun ayrıcalığı olacak ve öğrenciye faydalı olacaktır? İngiltere eğitimi almak için belli temel alanlar bulunmaktadır. İşte, İngiltere eğitiminde temel alanlar;

  • Beşeri Bilimler: İngiltere de eğitim alacağınız zaman beşeri bilimler alanını tercih ederek İngiltere de alabileceğiniz eğitimler içinden en iyi alanı tercih etmiş olursunuz. Dil ve edebiyat, tarih, sosyoloji gibi alanlarda kendini geliştirmek isteyen öğrenciler beşeri bilimler bölümünü tercih ederek İngiliz dil ve edebiyatı, İngiliz dili tarihi, Britanya kültürü dersleriyle sizin İngiliz dilinde başarı elde etmenizi sağlamaktadır. Beşeri bilimler İngiltere’nin en gözde bölümleri arasında bulunmakta olup, Oxford Beşeri bilimler favori üniversite ve bölümü oluşturmaktadır.
  • Ekonomi; Ekonomi bölümü mezunlarına ekonomist denilmektedir. Ekonomi bölümü mezunları; finans, bankacılık sektörlerinde çalışma gösterebileceği gibi muhasebe alanında da çalışma gösterebilir. Ülkemizde muhasebeciler çok büyük paralar kazanmamalarına karşın, İngiltere de muhasebeci olmak yıllık 43, 907 Euro ile işe başlamak anlamına gelmektedir. Bunun için de İngiltere’nin en favori bölümlerinin başında ekonomi gelmektedir.
  • Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler: Ülkemizde de bulunan siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler İngiltere’nin en önemli ve değerli bölümleri arasında yer almaktadır. Siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler kariyer planlamanızı ciddi ölçüde etkileyecek olan ve gelecek planlamalarınızda sizin ufkunuzu açan bölümler arasında yerini almaktadır.
  • Tıp: Tıp alanında gelişmiş olan İngiltere de tıp okumak ayrıcalıktır. Araştırma çalışmalarının kaliteli olması, yenilikçi bir yapıyı benimsemesi, eğitim olanaklarının çok yüksek olması sebebiyle İngiltere tıp okumada en çok tercih edilen ülke olmaktadır. İngiltere de tıp alanında en çok tercih edilen bölümler; fizyoterapi, medikal cihaz uygulamaları, pratisyenlik, nöroloji ve psikiyatridir. Bu bölümlerin çok tercih ediliyor olmasının en büyük sebebi bölümlerdeki eğitim alanın geniş olmasıdır. Ayrıca İngiltere de tıp alanında eğitim gören bir öğrenci İngiltere hastanelerinde staj yapma hakkına sahip olacaktır. Bunun yanı sıra stajın tamamlanmasıyla birlikte öğrenciler hastanelerde iş başı yapma hakkını da elde etmektedir.
  • İngilizce: İngiltere de okunacak ve başarıya ulaşılacak bölümlerin başında İngilizce gelmektedir. İngiltere de İngilizce okuyarak yalnızca İngiltere de İngiliz dili ve edebiyatı üzerine çalışmalar yapmanız şart değildir. İngilizce ulusal bir dildir ve her ülkede İngilizce tercümanına ihtiyaç bulunmaktadır. Hangi ülkede olduğu fark etmeksizin büyük şirketler için İngilizce tercümanlığı yapabilirsiniz. Bu iş sizin ciddi anlamda para kazanmanızı sağlayacaktır. Çünkü İngiliz dilini öğrenebileceğiniz en iyi yerde öğrenmiş olacaksınız ve İngiltere de İngilizce eğitimi almış olmanız sizin için çok iyi bir referans olacaktır.
24 Ekim 2016
2.009 kez görüntülendi

Edu Vizyon Yurtdışı Eğitim Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir yurtdışı eğitim konulu yorum yazmak istermisiniz ?