0 212 543 58 06

Sosyal Medyada Biz}

Edu Vizyon Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı
İngiltere, Amerika, Kanada, Avustralya ,İrlanda , Almanya ve Malta'da ihtiyaç ve beklentilerinize en uygun yurtdışı eğitim programları için bizlere size en yakın şubelerimiz kanalıyla ulaşabilirsiniz. Edu Vizyon yurtdışı eğitim danışmanlığı, İstanbul'da Bakırköy Merkez Ofis, Kadıköy , Beşiktaş , Ankara ,Tekirdağ, Eskişehir ,Konya ve Antalya Ofisleri ile hizmetinizde. Whatsapp Mesaj Gönder
İNDİRİMLİ YURTDIŞI DİL OKULLARI

Güney Afrika Üniversite Eğitimi

Güney Afrika Üniversite Eğitimi

Üniversite eğitimi için yurtdışı eğitimler çok sık tercih edilmektedir. Üniversite eğitiminin yurtdışında tercih ediliyor olmasının en büyük sebebi hem ülkemizde aranılan puan koşulunun aranmıyor olması, hem de dil bilgisinin geliştirilebiliyor olmasıdır. Üniversite eğitiminin yurtdışında alınmasıyla birlikte bir dil neredeyse ana dil gibi konuşulacak seviyeye gelmektedir.

Güneş Afrika da üniversite eğitimi alabileceğiniz ülkeler arasında bulunmaktadır. Resmi dili İngilizce olan Güney Afrika da, İngilizce haricinde hal arasında 3 dil daha yoğun olarak konuşulmaktadır. Bunun için de Güney Afrika dil öğrenimi için ideal ortamı oluşturmaktadır. İngilizce eğitiminiz için mükemmel bir ortam yakalayacağınız Güney Afrika da, İngilizce dışında farklı dillerde öğrenilebilir.

Güney Afrika Üniversite Eğitim Sistemi

Güney Afrika üniversite eğitim sisteminde en dikkat çeken nokta eğitimde siyah ve beyaz ayrımının yapılıyor olmasıdır. Yani üniversitelerde siyahlar ayrı okula, beyazlar ayrı okula gitmektedir. Türkiye de olup Güney Afrika da üniversite eğitimi almak isteyen Türk öğrenciler beyazlar okuluna dâhil olacaktır.

Güney Afrika da toplamda akademik eğitim veren 21 üniversite bulunmaktadır. Bunun haricinde sanat eğitimi veren, sanat okulları da bulunmaktadır. Güney Afrika da toplamda 15 tane sanat okulu bulunmaktadır.

Lisans eğitim süreleriyse eğitim programına göre değişkenlik göstermektedir. Mimarlık, mühendislik, tıp ve diş hekimliği programları hariç tüm programlar 3 yıl sürmektedir. Lisans eğitimi 3 yıl süren programa dâhil olanlar haricinde mimarlık, mühendislik, tıp ve diş hekimliği farklı eğitim sürelerine tabi tutulmaktadır. Mimarlık, mühendislik ve diş hekimliği fakülteleri beş yıl süreli eğitim verirken, tıp fakültesi eğitim süresi 6 yıl olmaktadır. Bu eğitim sürelerine hazırlık dâhil olmamakla birlikte, İngilizce dil bilgisi yetersiz olan kişiler hazırlık eğitimine tabi tutulmaktadır. Hazırlık eğitiminin tamamlanmasından sonra normal eğitim süresine geçilecektir.

Güney Afrika da yüksek lisans eğitimi 1 yıl sürerken, doktora eğitimi 2 yıl sürmektedir. Yüksek lisans eğitimi de doktora eğitimi de tez hazırlamayla birlikte bitirilmektedir.

Güney Afrika Üniversite Eğitimi İçin Başvuru İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Güney Afrika üniversite eğitimi alabilmek için öncelikle belgelerin başvuru yapılacak olan okula ulaştırılması gerekmektedir.

Güney Afrika üniversite eğitimi için başvuru gerekli belgeler;

  • Lise diploması gerekli belgeler arasında bulunmaktadır. Ancak not ortalamasının da minimum belirlenen seviyede olması gerekmektedir. Lisans için 5,0 not ortalaması, yüksek lisans için 6,0 not ortalaması gerekmektedir.
  • Okuldan alınmış olan referans mektubu da gerekli belgeler arasında bulunmaktadır.
  • Lise diploması başvuru için gerekli olmamaktadır. Okulda gördüğünüz dersleri ispatlamak için transkript almanız da önemlidir. Çünkü eğer ki eğitime denk değilseniz hazırlık eğitimi verilecektir.
  • Başvuru için gelecekte ki hayallerinizi ve hedeflerinizi, okulu seçme amacınızı anlatan bir yazı da okula göndermeniz gerekmektedir.
  • Okula başvurma zamanınıza kadar aldığınız sertifikalar da başvuru için gerekli belgeler arasında bulunmaktadır.

Yurtdışında üniversite ve diğer yurtdışı eğitim programları hakkında daha fazla bilgi için bizlere 0 212 543 58 06 veya 0 535 712 07 90 numaralı telefonlarımızdan ulaşabilirsiniz.

25 Şubat 2017
3.995 kez görüntülendi

Edu Vizyon Yurtdışı Eğitim Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir yurtdışı eğitim konulu yorum yazmak istermisiniz ?