0 212 543 58 06

Sosyal Medyada Biz}

Edu Vizyon Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı
İngiltere, Amerika, Kanada, Avustralya ,İrlanda , Almanya ve Malta'da ihtiyaç ve beklentilerinize en uygun yurtdışı eğitim programları için bizlere size en yakın şubelerimiz kanalıyla ulaşabilirsiniz. Edu Vizyon yurtdışı eğitim danışmanlığı, İstanbul'da Bakırköy Merkez Ofis, Edu Vizyon Kadıköy , Ankara , Eskişehir ,Konya ve Antalya Ofisleri ile hizmetinizde. Whatsapp Mesaj Gönder
İNDİRİMLİ YURTDIŞI DİL OKULLARI

Emine Birdoğan – ILAC Toronto Dil Okulu

Emine Birdoğan – ILAC  Kanada Toronto – 26 Eylül 2015

ILAC Kanada Toronto Dil Okulu
Kanada'ya 32 haftalık eğitim için gönderdiğimiz öğrencilerimizden Emine Birdoğan'ın Kanada, ILAC ve Edu Vizyon Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı hakkında ki düşünceleri

ilac_kanada_dil_okulu_eduvizyon

Merhabalar.. İsmim Emine Birdoğan. Osmangazi Üniversi Tıp Fakültesi 5. sınıf öğrencisiyim.Okulumu bir sene için dondurdum ve Edu Vizyon aracılığıyla Kanada’ya ILAC dil okuluna geldim. Birkaç haftadır buradayım. Sizinle şu ana kadar yaşadığım deneyimimi, aklımdan geçenleri ve vefa borcu olarak gördüğüm birkaç kişiye teşekkürümü paylaşacağım.

Öncelikle pasaportumu bundan 4 sene önce aldım ve yurtdışına sadece görgümü arttırmak için çıkmayı planlıyordum. Sonraları mesleğimde yeterliliğim için gerekli olduğunu düşündüm ayrıca başkalarına bağımlı kalmadan dünyanın herhangi bir yerine gidebilmekistedim. Birkaç yerden bilgi almıştık Edu Vizyon’a gelmeden ama çoğu güven vermedi, fazlasıyla ticari ilişki kuran oldu. Veli Abi’den o konuda son derece memnunum. Kesinlikle kendi yakınıymışız gibi özendi. Ailemin de benim de içimiz rahat adım adım gerekenleri yaptık. Beni en çok tedirgin eden vize sonucum ve havalimanı işleriydi. Neyse ki bir sorunla karşılaşmadım.

Şu an aile yanında iki kişilik konaklamada kalıyorum. Oda arkadaşım Arjantinli. İngilizcesi benden daha iyi, bu da benim açımdan iyi oldu. Akşamları birbirimize günümüzün nasıl geçtiğini anlatıyoruz. Aile son derece ilgili, arkadaş gibiyiz. Geçen haftasonu poutine yemeğe gittik beraber. Yan evde anne ve babası kalıyor, onlarda yakınlardaki doğal parka götürdüler. Konaklama konusunda çok şanslıyım sanırım. Birkaç arkadaşımın şikayet ettiğini de duydum. Böyle bir durumla karşılaşırsanız da ILAC yetkililerine durumu bildirmeniz yeterli, hemen aileniz değiştiriyorlar.

Diyeceğim o ki her şey mükemmel gitmeye bilir ama Kanada kesinlikle denildiği gibi güvenli ve yaşaması kolay bir yer. Buraya gelirken ülkeyi tanımaya, arkadaş edinmeye, hoş vakit geçirmek ve anı biriktirmeye gelirseniz aradığınızı eminim bulursunuz. İngilizce’niz beklediğiniz ölçüde gelişir mi bilmiyorum yaşayı öğreneceğiz 🙂 . Ben burada 8 ay kalmayı planlıyorum. Sonucu bende merak ediyorum. Ama şöyle düşünüyorum Türkiye’de de konuşmamı ve algılamamı geliştirmem çok zor. Hem zaman hem de ciddi para kaybı oluyor.İngilizce öğrenebilmek için temel öneri “ana dilinizi ortadan kaldırın”. Günlük hayatta da İngilizce konuşmanın tabiki de avantajı oluyor.

Burada ki eğitimim sonrası ülkeme dönmeyi, Tıp eğitimimi tamamlamayı ve orada yaşamayı planlıyorum. Ama mesleğimde kendimi geliştirmek için her fırsatı kullanabilmek istiyorum. Yeni gelişmeleri takip edebilmek ve fırsatını yaratıp yerinde öğrenip ülkeme kazandırmak istiyorum. Şu anki düşüncem bunlar tabi zamanla neler değişir bilmiyorum. Motivasyon da çok önemli devam edebilmek için.

Eğer sizde yurt dışında dil okuluna gitmeyi planlıyorsanız en azından fikir almak için EduVizyon’a uğrayabilirsiniz. Veli Abi’den çok fazla hikaye dinledim bu süreçte. Aklınıza takılanları çözümlersiniz. Sizin beklentilerinize göre farklı bir ülke ve okul tavsiye edebilir. Kesinlikle tecrübesine güvenebilirsiniz.

26 Eylül 2015
4.822 kez görüntülendi

Edu Vizyon Yurtdışı Eğitim Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir yurtdışı eğitim konulu yorum yazmak istermisiniz ?