0 212 543 58 06

Sosyal Medyada Biz}

Edu Vizyon Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı
İngiltere, Amerika, Kanada, Avustralya ,İrlanda , Almanya ve Malta'da ihtiyaç ve beklentilerinize en uygun yurtdışı eğitim programları için bizlere size en yakın şubelerimiz kanalıyla ulaşabilirsiniz. Edu Vizyon yurtdışı eğitim danışmanlığı, İstanbul'da Bakırköy Merkez Ofis, Kadıköy , Beşiktaş , Ankara ,Tekirdağ, Eskişehir ,Konya ve Antalya Ofisleri ile hizmetinizde. Whatsapp Mesaj Gönder
İNDİRİMLİ YURTDIŞI DİL OKULLARI

Burak Açıkel – Kanada

Burak Açıkel Toronto / Kanada

Burak Açıkel
Öğrencilerimizden Burak Açıkel 'in T Kanada Vizesi süreci hakkında ki gözlemleri ve tavsiyeleri

burak_acikel

Merhaba arkadaşlar,

Ben Burak, 21 yaşındayım. Bu yazıyı size Kanada vizemi, uçak biletlerimi aldığım günün ardından yazıyorum.
Doğruyu söylemek gerekirse, vizeyi elime almadan önce bu kadar korkmamış, heyecanlanmamıştım.
Aylardır devam eden süreç hiç bu kadar gerçek olmamıştı.Size şu ana kadar geçen süre içerisinde başımdan geçenlerden, sizin için faydalı olabileceğini düşündüğüm, dikkat etmeniz gerekecek şeylerden bahsedeceğim.
Arkadaşlar, öncelikle yurt dışında dil eğitimi almaya karar verdiğiniz takdirde bütçeniz doğrultusunda gideceğiniz ülkeye karar vermek en önemli nokta.Malumunuz son dönemde döviz kurlarındaki istikrarlı artış, bizi ilk hedefimiz olan Amerika yerine Kanada’yı tercih etmeye sevk etti.

Kanada’ya birlikte gitmek istediğim arkadaşımla birlikte görüştüğümüz bir çok yurtdışı eğitim kurumu arasında arasında en tatmin edici cevapları Edu Vizyonda bulduk.Hal böyle oluncada Eğitim danışmanımız Veli Ünlü ile birlikte süreci başlattık. Bütün bu eğitim sürecinin beliki de en zorlu kısmı, vize başvuru belgelerinin hazırlanması aşaması olacak. Belge tarihlerinin güncel olması gerektiğinden ötürü bir çok belgeyi iki defa almak zorunda kaldık.

Bu yüzden bu süreçte titiz hareket etmek oldukça önemli. Nitekim Kanada, vize başvurularını tamamen
evraklar üzerinden değerlendiriyor. Herhangi bir mülakat aşaması olmadığı için belgeleri hazırlarken özenli davranmak gerekiyor.

Yine faydalı olabileceğini düşündüğüm bir diğer detay ise uçak biletlerinizi alırken muhakkak gidiş-dönüş almanız.
Gidiş-dönüş biletini,sadece gidiş için bulabildiğimiz fiyattan 300 lira daha ucuza aldık. Bir başka önemli nokta, İngilizce seviyeniz ne kadar düşük olursa olsun tek başınıza gitmeye çalışmanız.
Çünkü tek başınıza olduğunuz zaman işlerinizi halletmek, sosyal ihtiyaçlarınızı karşılamak için daha fazla İngilizce konuşmak zorunda kalacaksınız.

Bu zorunluluklar sizin İngilizce’yi daha hızlı öğrenmenizi sağlayacak. Ben 6 aylık bir program ile Kanada’ya gidiyorum. Böyle bir eğitime karar verdiğiniz günden itibaren ailenizi ve kendinizi psikolojik olarak bu duruma hazırlamaya başlayın.Çünkü vize çıktıktan sonra, son günler sayılmaya başlandığında, iki taraf için de bu ayrılık gözde büyümeye başlayacak.Fakat böyle bir dil programının kariyeriniz, kişisel gelişiminiz için ne kadar önemli olduğuna odaklanın.

Hepinize güzel bir başlangıç dilerim.

Burak Açıkel – Toronto / Kanada ( ILAC )

 

26 Eylül 2015
7.611 kez görüntülendi

Edu Vizyon Yurtdışı Eğitim Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir yurtdışı eğitim konulu yorum yazmak istermisiniz ?