0 212 543 58 06

Sosyal Medyada Biz}

Edu Vizyon Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı
İngiltere, Amerika, Kanada, Avustralya ,İrlanda , Almanya ve Malta'da ihtiyaç ve beklentilerinize en uygun yurtdışı eğitim programları için bizlere size en yakın şubelerimiz kanalıyla ulaşabilirsiniz. Edu Vizyon yurtdışı eğitim danışmanlığı, İstanbul'da Bakırköy Merkez Ofis, Kadıköy , Beşiktaş , Ankara ,Tekirdağ, Eskişehir ,Konya ve Antalya Ofisleri ile hizmetinizde. Whatsapp Mesaj Gönder
İNDİRİMLİ YURTDIŞI DİL OKULLARI

Avustralya’da öğrenci yaşamı nasıldır ?

avustralya-ogrencileri

Avustralya Öğrenci Yaşamı

Avustralya eğitim için en çok tercih edilen ülkelerden bir tanesidir. Avustralya eğitiminin çok tercih ediliyor olmasının en büyük sebebi eğitimin kaliteli olması ve bunun yanı sıra Avustralya da İngilizceyi geliştirmeye güzel bir ortamın var olmuş olmasıdır. Avustralya öğrenci yaşamı da gayet güzeldir. Peki, Avustralya öğrenci yaşamı nasıldır?

Dil Gelişimi

Türkiye’de dil eğitimi alarak elbette ki dilinizi geliştirmiş olursunuz. Ancak Avustralya da dil eğitimi almanız hem eğitim kalitesini artırmış olacaksınız hem de pratik yapma imkânınızı artırmış olacaksınız. Avustralya da ana dil İngilizce olduğundan dolayı Avustralya da dil eğitimi alan kişi dil eğitimi için pratik imkânı yaratmış olacaktır. Bu sayede hem dil eğitim süresini hızlandıracak hem de aldığı dil eğitim üzerinde daha çok pratik yapma imkânı elde edecektir.

Üniversite Hayatı

Üniversite hayatı denildiğinde elbette ki ilk akla gelen konaklama modeli olmaktadır. Ülkemizde genel olarak öğrenciler yurtlarda konaklamaktadır. Ancak Avustralya da yurt kültürü yeterince gelişmiş değildir. Öğrenciler daha çok kiralık evlerde yana aile yanında konaklamaktadır. Bu sayede konaklama maliyeti de daha düşük olmaktadır.

Avustralya da bir kampus hayatı da söz konusu değildir. Türkiye de ya da birçok ülkede olduğu gibi Avustralya kampus hayatından yoksun bir ülke olmaktadır.

Avustralya da eğitim alırken bilinmelidir ki eğitim hayatında en çok önemsenen noktalardan bir tanesi de derslere devam etmektir. Ülkemizde özellikle üniversitelerde derlere devam etmek not ortalamasını pek etkilememekte ve notlar sınavlara göre belirlenmektedir. Ancak Avustralya da devam zorunluluğu bulunmakta olup, okula gelen öğrenci ile gelmeyen öğrenci arasında ciddi fark olmaktadır. Bunun sebebi Avustralya da öğrencilere öğrenci olarak değil, sorumluluk alabilecek yaşta yetişkin olarak bakılmasından kaynaklanmaktadır.

Avustralya sosyal hayat bakımından canlı olan bir ülkedir. Kendinizi sosyal hayatın içine bırakarak dil eğitiminizi ve kültürel gelişiminizi hızlandırabilirsiniz.

Yemek ve Kafe Kültürü

Avustralya hayatında yemek ve kafe kültürü çok yüksektir. Hatta Türk kültürü ile kıyaslandığında dışarıda yemek yeme alışkanlığı çok daha fazladır. Ancak Türkiye’de dışarıda yemek denildiğinde akla hamburger, patates kızartması, pizza gibi yiyecekler gelirken, Avustralya dışarıda yemek yemek özenli yemekler yemek anlamına gelmektedir. Avustralya yemek kültüründe bu tarz fast food yiyeceklerden ziyade yemek kültürü bulunmaktadır.

Sosyal Yaşam

Avustralya halkının %89’u şehirlerde yaşamaktadır. Bu sebepten ötürü de Avustralya halkının tatil günlerinde köylere, dağlara, bayırlara gitmesine sebep oluyor. Avustralya da gezi denildiğinde akla doğal güzellikler gelmektedir. Halkın olduğu gibi öğrencilerin de gezileri ve yaşamı daha çok doğal gezilere yönünde olmaktadır. Bu sayede öğrenciler doğanın sevgisine ve doyumuna varmaktadırlar.

Avustralya şehir merkezindeyse öğrencilere yönelik birçok farklı aktivite bulunmaktadır. Öğrencilere yönelik olan aktivitelerin başında kafeler ve barlar gelmektedir. Avustralya da çok pahalı kafe ve barlar bulunmaktadır. Ancak bunun yanı sıra gayet uygun olan kafe ve barlarda bulunmaktadır. Bu sebepten ötürü de öğrenciler eğlenmek için çok para harcamak durumunda kalmazlar. Ayrıca öğrenciler için özellikle Perşembe ve Cuma günleri indirim günleri yapılmakta ve fiyatlarda ekstra indirim uygulanmaktadır. Bu sayede öğrenciler daha ekonomik şekilde eğlenmiş olurlar.

26 Ekim 2016
2.238 kez görüntülendi

Edu Vizyon Yurtdışı Eğitim Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir yurtdışı eğitim konulu yorum yazmak istermisiniz ?