0 212 543 58 06

Sosyal Medyada Biz}

Edu Vizyon Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı
İngiltere, Amerika, Kanada, Avustralya ,İrlanda , Almanya ve Malta'da ihtiyaç ve beklentilerinize en uygun yurtdışı eğitim programları için bizlere size en yakın şubelerimiz kanalıyla ulaşabilirsiniz. Edu Vizyon yurtdışı eğitim danışmanlığı, İstanbul'da Bakırköy Merkez Ofis, Kadıköy , Beşiktaş , Ankara ,Tekirdağ, Eskişehir ,Konya ve Antalya Ofisleri ile hizmetinizde. Whatsapp Mesaj Gönder
İNDİRİMLİ YURTDIŞI DİL OKULLARI

Avustralya Üniversitelerinde Eğitim

Avustralya Üniversiteleri
Avustralya üniversitelerinde eğitim hakkında daha fazla bilgi için bizlere her daim 0 212 543 58 06 / 0 535 712 07 90 numaralı telefonlardan ulaşabilirsiniz.

avustralya-da-egitim-eduvizyon-yurtdisiegitim

 

Avustralya Üniversite Eğitimi

Avustralya hem yüksek refah seviyesi, hem de okullarındaki eğitim kalitesi ile her sene üniversite eğitimini Dünya standartlarında almak isteyen binlerce yabancı öğrenciye ev sahipliği yapıyor.

Peki Avustralya’da Üniversite Eğitimi Almanın Farkı Ne?

Avustralya Birleşmiş Milletler’in açıklamış olduğu en yaşanabilir ülkeler arasında neredeyse hiçbir zaman ilk 3 dışına çıkmamış, refah seviyesi ve yaşam kalitesi oldukça yüksek ülkelerden birisi. Ayrıca Amerika ve İngiltere ile kıyaslandığında Avustralya’da Üniversite Harçları ve günlük yaşam daha ekonomik.

Avustralya’da Çalışma İzni

Avustralya’da üniversite eğitimi alan yabancı öğrencilerin ayrıca haftalık 20 saat düzeyinde avustralya çalışma izni var ve bu da tercih sebeplerinden birisi. Çok basit işlerde dahi çalışarak haftalık 250-350 dolar arasında bir harçlık çıkarmak mümkün. Yaz aylarında ise bu izin tam güne çıkarılıyor.

Mezuniyet Sonrasında Vatandaşlık ve Göçmenlik Hakkı

Tüm Dünya’dan binlerce insanın göçmenlik için başvuruda bulunduğu Avustralya’da bu hakkı elde etmenin en kolay yollarından birisi üniversite ya yüksek lisans eğitimini Avustralya’da yapmış olmak.

Eğitime ve Öğrenciye Verilen Önem

Avustralya’nın eğitim kalitesinin Dünya standartları üzerinde olduğunu söylemek çok da yanlış olmaz. Öğrencilerin rahat edebilmesi ve sorun yaşamaması için de okullarda ve günlük hayatta bir çok düzenleme yapılmıştır.

Farklı Kültürleri Tanıma Fırsatı

Avustralya, farklı ülkelerden gelmiş bir çok yabancı öğrenciyi ağırladığı gibi aynı zamanda yerleşik halkı arasında da oldukça geniş bir kültür yelpazesine sahip. Bu kadar farklı kültürün bir arada, en az sorunla yaşadığı ülkelerden birisidir.

Avustralya Üniversiteleri Eğitim Ücretleri

İngiltere ve Amerika ile kıyaslandığında daha ekonomik bir seçenek olarak öne çıkan Avustralya’da yıllık üniversite ücretleri 15.000 ile 35.000 Avustralya Doları arasında değişkenlik gösteriyor. Ülkemizdeki özel üniversite harçlarının bile yıllık 40 ile 50.000 liralara kadar çıktığı düşünülürse oldukça iyi bir alternatif olduğunu anlamak zor olmayacaktır.

 

Avustralya’da üniversite eğitimi hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için aşağıdaki başlıkları da inceleyebilirsiniz.

 

01 Mart 2015
4.520 kez görüntülendi

Edu Vizyon Yurtdışı Eğitim Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir yurtdışı eğitim konulu yorum yazmak istermisiniz ?