0 212 543 58 06

Sosyal Medyada Biz}

Edu Vizyon Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı
İngiltere, Amerika, Kanada, Avustralya ,İrlanda , Almanya ve Malta'da ihtiyaç ve beklentilerinize en uygun yurtdışı eğitim programları için bizlere size en yakın şubelerimiz kanalıyla ulaşabilirsiniz. Edu Vizyon yurtdışı eğitim danışmanlığı, İstanbul'da Bakırköy Merkez Ofis, Kadıköy , Beşiktaş , Ankara ,Tekirdağ, Eskişehir ,Konya ve Antalya Ofisleri ile hizmetinizde. Whatsapp Mesaj Gönder
İNDİRİMLİ YURTDIŞI DİL OKULLARI

Amerika vizeleri hakkında bilgiler

Amerika Vizesi Başvurusu
Amerika vize başvurusu işlemleriniz için bizere 0 212 543 58 06 / 0 535 712 07 90 numaralı telefonlardan ulaşabilirisniz.

amerika-visa-image

Amerika F-1 öğrenci vize başvurusu için gerekli olan evraklar :

Amerika’da kalacağınız sürece geçerli olacak pasaportunuz, varsa eski pasaportlarınız

Nüfus cüzdanınızın fotokopisi

Son 6 ay içinde çekilmiş, 5×5 cm ebadında, 1 adet vesikalık fotoğrafınız (fotoğraf arka fon beyaz ve yüzünüz doğrudan fotoğraf makinesine bakar şekilde olmalı ve fotoğrafın %50’sini kapsamalıdır. Gözler açık, ağız kapalı olmalı, kulaklarınız görünmeli ve gülümsenmemelidir.)

Gideceğiniz eğitim kuruluşundan alınmış kabul mektubu ‘I-20 belgesi’ ve proforma fatura (Edu Vizyon tarafından getirtilecektir.)

Öğrenciliğiniz devam etmiyorsa son diplomanızın fotokopisi

Halen öğrenciliğiniz devam ediyorsa öğrenci belgeniz. Tatil dönemi dışında yurtdışına gidecekseniz okulunuzdan alınmış, eğitiminizden izninizin olduğunu belirten mektup. Üniversite öğrencisiyseniz ek olarak transkriptiniz.

Amerika’da kalacağınız sürece masraflarınızı karşılayabileceğinizi kanıtlamanız için gereken belgeler: Size ve/veya anne, baba, eş, kardeş, sponsora ait;

– Banka cüzdanları veya hesap hareketlerini gösterir banka ekstreleri

– Maaş bordroları veya iş sahibi iseler işyeri ile ilgili evrakların fotokopisi (Ticaret odası faaliyet belgesi, vergi levhası, imza sirküleri, ticaret sicil gazetesi)

– Malvarlığı varsa tapuların, araç varsa ruhsatının fotokopisi

– Kira geliri varsa kira kontratı fotokopileri

Çalışıyorsanız, son 3 aya ait maaş bordronuz, işyerinizden izinli olduğunuzu ve döndüğünüzde işinize devam edebileceğinizi gösteren mektup (İşyerinize ait Ticaret Odası faaliyet belgesi, vergi levhası, imza sirküleri, ticaret sicil gazetesi eklenecektir.)

İngilizce öğrenmek için herhangi bir dil kursuna gittiyseniz aldığınız sertifikanın fotokopisi, sertifika almadıysanız kursa devam ettiğiniz tarihleri gösteren ve seviyenizi açıklayan bir mektup, herhangi bir dil yeterlilik sınavına girdiyseniz (TOEFL, IELTS vb) alınan skoru gösteren belge

Öğrenci olmayan erkek adayların askerlik durumunu gösterir belge (askerlik şubesinden alınmaktadır.)

Evliyseniz, evlilik cüzdanı fotokopisi

Elektronik ortamda doldurulmuş DS-160 vize formu

Amerika Vize ücreti; 160 USD
Amerika Sevis ücreti; 200 USD

Ayrıca, amerika vizesiamerika vizesi almakamerika vizesi başvuruamerika vizesi fotoğrafamerika vizesi için gerekli evraklaramerika vizesi kaç günde geliramerika vizesi ne kadaramerika vizesi randevuamerika vizesi ücreti , gibi diğer konularda bilgi sahibi olmak için http://blog.eduvizyon.com/amerika-ogrenci-vizesi/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

17 Mart 2015
2.990 kez görüntülendi

Edu Vizyon Yurtdışı Eğitim Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir yurtdışı eğitim konulu yorum yazmak istermisiniz ?