0 212 543 58 06

Sosyal Medyada Biz}

Edu Vizyon Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı
İngiltere, Amerika, Kanada, Avustralya ,İrlanda , Almanya ve Malta'da ihtiyaç ve beklentilerinize en uygun yurtdışı eğitim programları için bizlere size en yakın şubelerimiz kanalıyla ulaşabilirsiniz. Edu Vizyon yurtdışı eğitim danışmanlığı, İstanbul'da Bakırköy Merkez Ofis, Kadıköy , Beşiktaş , Ankara ,Tekirdağ, Eskişehir ,Konya ve Antalya Ofisleri ile hizmetinizde. Whatsapp Mesaj Gönder
İNDİRİMLİ YURTDIŞI DİL OKULLARI

Amerika Vize Süreci

Amerika Vize Süreci

Amerika’da eğitim almaya karar verenlerin belki de en çok düşündüğü süreç şüphesiz Vize işlemleri süreci olacaktır..Tüm öğrencilerin F vizesi alma zorunluluğu vardır. Amerika öğrenci vize başvuruları ABD’nin İstanbul ve Ankara Konsolosluklarında bizzat öğrenci tarafından yapılmakta olup Tüm öğrenciler vize görüşmesine şahsen gitmek zorunda olup konsolosluk vize görevlisince yapılacak ortalama 5 dk süren mülakata katılmak zorundadırlar.

Öğrenci kayıt işleminden sonra Eğitim danışmanımızın size vereceği evrak listesini eksiksiz olarak hazırlayarak Edu Vizyon yurtdışı eğitim vize bölümüne teslim ediniz.

Eğitim programına katılan Öğrencilerin, vize görüşmesine gidebilmesi için okul kabulü olan I-20 formun orijinalinin gelmesi gerekmektedir.

I-20 formu gelen öğrencinin acilen SEVIS kaydını yapıp SEVIS için internet üzerinden 200 doları ödemelidir (eğer I-20 gönderen okul, okul fiyatına dahil olarak bu işlemi yapmamış ise) bu işlem için Edu Vizyon yurtdışı eğitim vize bölümü size yardımcı olacaktır.

Vize bölümümüz sizin adınıza DS160 vize formunuzu https://ceac.state.gov/genniv/ adresinden sizin adına dolduracaktır. Lütfen vize formunuza başlamadan önce 5*5 ebatlarında dijital ortam vize resminizi vize bölümünüze iletiniz vize formunuzda dijital fotogramınızın olması vize stiker ı basımını hızlandırdığı gibi işlem süresini kısaltmaktadır.

Vize randevusu için vize başvuru barkod numaranız ile https://ais.usvisa-info.com/tr-TR/niv adresinden adınıza açılacak hesaptan 160 usd vize ücreti ödenerek vize randevunuz planlanır.

Amerikan konsolosluğu randevu sistemi ile çalışmakta olup yoğun dönemlerde 3-6 hafta sonraya randevu verebilmektedir bu sebep den Amerika da eğitim almak isteyen öğrencilerin en az 2 ay öncesinden karar vermeleri gerekmektedir.

Amerika’da eğitim alacak tüm öğrencilerin eğitim esnasında sağlık sigortası zorunluluğu vardır. Vizeniz onaylandıktan sonra eğitim poliçenizi yaptırmayı unutmayınız.

Amerika için vize başvurusu yapmak ve diğer ülke vizeleri hakkında Edu Vizyon yurtdışı eğitim danışmanlığı ofislerinden bilgi alabilirsiniz.

14 Kasım 2017
1.079 kez görüntülendi

Edu Vizyon Yurtdışı Eğitim Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir yurtdışı eğitim konulu yorum yazmak istermisiniz ?