0 212 543 58 06

Sosyal Medyada Biz}

Edu Vizyon Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı
İngiltere, Amerika, Kanada, Avustralya ,İrlanda , Almanya ve Malta'da ihtiyaç ve beklentilerinize en uygun yurtdışı eğitim programları için bizlere size en yakın şubelerimiz kanalıyla ulaşabilirsiniz. Edu Vizyon yurtdışı eğitim danışmanlığı, İstanbul'da Bakırköy Merkez Ofis, Kadıköy , Beşiktaş , Ankara ,Tekirdağ, Eskişehir ,Konya ve Antalya Ofisleri ile hizmetinizde. Whatsapp Mesaj Gönder
İNDİRİMLİ YURTDIŞI DİL OKULLARI

Almanya’da Üniversite

Almanya’da Eğitim ve Yaşam

Almanyada üniversite eğitimi alabilmeniz için genel şartlar salında çok basittir. Danışmanlığını yapmış olduğumuz üniversitelerin sizi kabul edebilmeli için Üniversite sınavında barajı geçmiş olmanız yeterlidir. Ancak yine de bazı üniversiteler barajı geçip Türkiye’de herhangi bir üniversitenin 4 yıllık bölümünde eğitim alma hakkı elde etmenizi beklemektedirler.

 

2002 yılından çok karmaşık bir yüksek öğretim sistemine sahip olan Almanya, üniversite sistemini bir çok ülkede olduğu gibi Lisans (Bachelor degree), Yüksek Lisans (Masters degree) ve Doktora (phd) olarak uygulamaya başlamıştır. Lisans eğitimleri genellikle 3 yıl, yüksek lisans eğitimi iki yıl sürelidir. Eğitim dili Almanya’da İngilizce ve Almanca’dır. Dil yeterliğinde sorunu olmayan öğrenciler direk olarak lisans ya da yüksek lisans öğrenimlerine başlayabilmektedirler.

 

Alman üniversitelerinde çift anadal veya bir/iki yandal yapmak mümkündür. Alman üniversiteleri çok büyük yoğunlukta devlet kontrolündedir ve Türk öğrenciler denklik sorunu yaşanmamaktadır.

 

Almanya modern, kozmopolit, hemen farkedilecek kadar açık ve yüksek standartlarda yaşayan multinasyonel bir çeşitliliği barındıran bir ülkedir. İnanç özgürlüğü ve kilise ile devletin legal sistemin iki ayrı köşesinde durması Alman halkı için çok önemlidir. Bu nedenler ve daha fazlasıyla Alman yaşam tarzı çok renkli kültürel çeşitliliği, önerdiği fırsatlar ve sosyal etkinlikleriye yaşamaya değer bir deneyimdir.

 

Almanya’da üniversite eğitimi hakkıdna daha detaylı bilgi için başvuru formunu doldurabilirsiniz.

 

08 Temmuz 2014
3.235 kez görüntülendi

Edu Vizyon Yurtdışı Eğitim Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir yurtdışı eğitim konulu yorum yazmak istermisiniz ?