0 212 543 58 06

Sosyal Medyada Biz}

Edu Vizyon Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı
İngiltere, Amerika, Kanada, Avustralya ,İrlanda , Almanya ve Malta'da ihtiyaç ve beklentilerinize en uygun yurtdışı eğitim programları için bizlere size en yakın şubelerimiz kanalıyla ulaşabilirsiniz. Edu Vizyon yurtdışı eğitim danışmanlığı, İstanbul'da Bakırköy Merkez Ofis, Kadıköy , Beşiktaş , Ankara ,Tekirdağ, Eskişehir ,Konya ve Antalya Ofisleri ile hizmetinizde. Whatsapp Mesaj Gönder
İNDİRİMLİ YURTDIŞI DİL OKULLARI

Kanada’da Eğitim

Kanada'da Eğitim
Kanada'da eğitim hakkında sorularınız için bizi 0 212 543 58 06 / 0 535 712 07 90 numaralı telefonlardan arayabilirsiniz

kanada-egitim

Kanada’da Eğitim

Dünya’nın en müreffeh ve eğitim kalitesi en yüksek ülkelerinden birisi olan Kanada’da oldukça ekonomik imkanlar dahilinde eğitim almak mümkün. Eğitim sonunda vatandaşlık ve göçmenlik hakkı elde edebilmek de mümkün.

 

Kanada’da Dil Eğitimi

Kanada’da resmi dillerin Fransızca ve İngilizce olması nedeniyle hem İngilizce, hem de Fransızca öğrenmek isteyen binlerce kişi her yıl Kanada’daki dil okullarına başvuruda bulunuyor. Kolay oturum alabilme şansı, yüksek eğitim ve refah seviyesi ise tercihlerin en önemli nedenleri.

 

Kanada’da Dil Okulu ve Konaklama Fiyatları

Haftalık 20 saatin olduğu programları göz önüne alacak olursak; 12 haftalık bir eğitim için ortalama 3000 CAD (Kanada Doları), 24 haftalık programlar içinse ortalama 5000 CAD gibi bir ücret talep edilebilecektir.

Haftalık konaklama ücretleri ise 120 CAD’den 400 CAD’e kadar değişiklik gösterebilmektedir. Gidilecek olan şehir ve okula göre kimi zaman aile yanı konaklama ücretleri daha pahalı iken, kimi zaman da yurtlar daha pahalı olabilmektedir.

 

Kanada’da Dil Okulu ve Çalışma İzni

Kanada’da dil eğitimi için bulunan öğrencilerin çalışma izni yoktur. Ancak çok nadiren de olsa dil okullarının programında yer alabilecek bazı çalışmalara kısa süreli katılabilmek mümkündür.

 

Kanada’da Lisans/Üniversite Eğitimi

Bir çoğu devlet üniversitesi olmak üzere Kanada’da 100’e yakın üniversite bulunmakta ve bu üniversitelerin YÖK denkliği olduğu gibi aynı zamanda da tüm Dünya’da bilinilirliği ve diploma geçerliliği vardır. Üniversitelerin devlet tarafından finanse edilmesi ve oldukça sıkı bir şekilde kontrol edilmesi ile de eğitim kalitesinin çok yüksek olması, İngilizce ve Fransızcayı da öğrenmek isteyen binlerce öğrencinin ilgisini Kanada’nın üzerine çevirmektedir.

 

Kanada’da üniversiteye gidebilmek içinse ülkemizde yapılan üniversiteye giriş sınavlarının hiçbir geçerliliği yok. Peki o halde kabul alabilmek için neler gerekli?

 

Dil Yeterliliği

Başvuru yapacağınız üniversite için istenen Fransızca ya da İngilizce dil yeterliliğinizin olması gerekiyor. İngilizce için neredeyse bütün üniversiteler TOEFL ya da IELTS skorunu kabul etmektedirler. Dil yeterliliğiniz tam olmadığı takdirde de okulların kendi açmış olduğu dil kurslarına katılıp eğitimini tamamlamanız da mümkündür.

 

İyi Bir Diploma Notu

Lise not ortalamanızın yeteri düzeyde olması da seçim aşamasında oldukça önemlidir.

 

Referans ve Niyet Mektupları

Öğretmenlerden alınacak referans mektupları ve özenli bir biçimde yazılacak olan niyet mektubu kabul aşamasında oldukça önemli bir etkendir.

 

Kişisel Faktörler

Profesyonel spor yapmanız, üzerinde çalışmış olduğunuz projeler ya da kişisel yetenekleriniz dahi değerlendirme aşamasında oldukça önemli bir yer tutabilmektedir.

 

Kanada’da Üniversite Eğitiminin Maliyeti Ne Kadar?

Kanada’da üniversitelerin devlet tarafından destekleniyor oluşu Kanada’daki üniversitelerin yıllık harç ücretlerini oldukça cazip kılmaktadır. Yıllık ortalama 10.000 CAD gibi ücretlerle bir çok bölümde eğitim alabilmek mümkündür.

 

Konaklama ve yaşam giderleri için de yıllık 15 ile 20.000 CAD civarında bir harcama yapılacağı düşünüldüğünde; neredeyse Türkiye’deki bir yıllık vakıf üniversitesine harcanacak ücret ile hem okul hem de yaşam giderlerini karşılamanın mümkün olduğu görülebilir. Ayrıca haftalık 20 saatlik çalışma izni ile ihtiyaç duyulan paranın yarısından fazlasını kazanmak da mümkündür. Üzerine son derece iyi bir İngilizce ile Fransızca ve prestijli bir diploma sahibi olmak da en büyük artısıdır.

 

Eğitim Kaç Yıl?

Bir çok bölüm için eğitim yılı Türkiye’de olduğu gibi 4 yıldır. Ancak bazı bölümlerde 3 dönemlik eğitim süreci vardır ve bu şekilde 2.5-3 yıl içinde mezun olabilmek mümkündür.

 

Kanada’da Master/Yüksek Lisans Eğitimi

Prestijli bir diploma ve yüksek kalitede bir eğitim almak isteyen binlerce üniversite mezunu Kanada’da master yapabilmek için başvuruda bulunuyor. Bu yüzden biz de bu konuda en merak edilen sorulara cevap verelim istedik.

 

Kanada’da Yüksek Lisans Kaç Yıl?

Başvuru yapmak istediğiniz bölüme göre şartlar değişmektedir. Bazı bölümler için eğitim süresi 1 yıl iken, bazı bölümlerde 2 yıldır.

 

Kanada’da Hem Master Yapıp Hem de Çalışabilir miyim?

Evet. Eğitim yılı içerisinde yarı zamanlı olarak çalışabilecekken, tatil dönemlerinde ise tam zamanlı olarak çalışma şansınız var.

 

Mezuniyet Sonrası Çalışma İmkanım Var mı?

Kanada’da master eğitimi almış olan her uluslar arası öğrencinin bulunduğu şehre göre 1 ya da 2 yıllık bir çalışma izni vardır ve bizzat okul tarafından bir iş programına dahil edilirler. Bu süreden sonra vatandaşlık ve göçmenlik hakkı elde etmekse çok çok kolaydır.

 

Kanada’da Master/Yüksek Lisans Ücretleri Ne Kadar?

Bölüme göre farklılık göstermekle birlikte yıllık 10 ile 20.000 CAD arasında olduğunu söylemek mümkündür.

 

Master Programları için Burs Alma Şansım Var mı?

Elbette var ancak Kanada’daki burs imkanları bir çok ülkeye nazaran daha kısıtlı.

 

Kanada’da Master/Yüksek Lisans Yapabilmek için Başvuru Şartları İstenen Belgeler Neler?

 

* Türkiye’deki 4 yıllık bir bölümden mezun ya da mezun durumunda olmak.

* Tercüme edilmiş ve onaylanmış transkript

* Yüksek not ortalaması

Genellikle üniversiteler tarafından istenen minimum not ortalaması 2.50’dir. Ancak başvuru yapılacak bölüme göre bu değişebilir. Ayrıca oldukça fazla başvuru arasından kabul alabilmek için not ortalamasının yüksek olması oldukça önemlidir.

* İngilizce ya da Fransızca Yeterlilik

Başvuru yapılacak bölüme göre istenilen puanlar değişiklik göstermektedir. İngilizce için TOEFL ve IELTS skorları yeterli olabilirken, Fransızca için okullar genellikle sınavlarını kendileri yapmaktadır.

* Referans Mektupları

Lisans eğitimini almış olduğunuz bölümün en az 2 öğretim görevlisi tarafından verilecek olan referans mektupları, şansınızı fazlasıyla artıracaktır.

* GMAT ve GRE skorları

Sayısal ve kritik düşünce gücünüzü analiz edip ölçen bu sınavlar, özellikle mühendislik fakültelerinin ilk aradığı şartlar arasındadır.

* Niyet Mektubu

Kişisel olarak yazacağınız bu mektubun da başvurunuz için önemi büyüktür. Bu sebeple bu mektubu yazarken eğitim danışmanınızdan tüyo almanızda yarar vardır.

* İş Tecrübesi

Eğer bir iş tecrübeniz varsa kabul almanız oldukça kolaylaşacaktır. Bunun için işveren tarafından verilecek bir referans mektubu sizi bir adım öteye taşıyacaktır.

 

Kanada’ya Vize Almak Kolay mı?

Kanada, özellikle öğrenciler için sanıldığının aksine daha kolay bir vize prosedürüne sahip. 6 aydan daha kısa süreli eğitim alacak olanlar (dil okulu vb.) için öğrenci vizesine bile ihtiyaç duyulmazken, daha uzun dönem eğitim alacak olanların öğrenci vizesi alması gerekmektedir.

 

Kanada Eğitim Linkleri