0 212 543 58 06

Sosyal Medyada Biz}

Edu Vizyon Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı
İngiltere, Amerika, Kanada, Avustralya ,İrlanda , Almanya ve Malta'da ihtiyaç ve beklentilerinize en uygun yurtdışı eğitim programları için bizlere size en yakın şubelerimiz kanalıyla ulaşabilirsiniz. Edu Vizyon yurtdışı eğitim danışmanlığı, İstanbul'da Bakırköy Merkez Ofis, Kadıköy , Beşiktaş , Ankara ,Tekirdağ, Eskişehir ,Konya ve Antalya Ofisleri ile hizmetinizde. Whatsapp Mesaj Gönder
İNDİRİMLİ YURTDIŞI DİL OKULLARI

İngiltere’de Yüksek Lisans

İngiltere yüksek lisans programları

Dünya’nın her yerinde geçerliliği olan bir diploma için akla gelen ilk ülkelerden birisi İngiltere. Bu nedenle de her sene tüm Dünya’dan binlerce öğrenci Yüksek Lisans Başvurusu için İngiliz Üniversiteleri’ni tercih ediyor.

Bir ingiliz üniversitesinin başvurunu kabul etmesi yada etmemsi şu kriterlere bağlıdır

– Diploma – mezuniyet not ortalamanız

– Eğitim gördüğünüz dersleriniz ve geçiş notlarınız

– Mezunu olduğunuz üniversite

– Eğitim görmeyi düşündüğünüz yabancı dil seviyeniz ( IELTS 6.0 – 6.5  gibi)

– Ekonomik durumunuz

– Sahip olduğunuz referanslar ve niyet mektubunuz

– Başvuru yaptığınız üniversitenin kontenjan durumu

 

Peki İngiltere’de Master/Yüksek Lisans Yapmak neden bu kadar önemli?

Prestijli Bir Diploma

İngiltere’de bir üniversiteden alınan diplomanın Dünya üzerinde geçerliliği ve ağırlığının olmayacağı herhangi bir ülke yoktur. İngiltere’den alınan bir yüksek lisans diploması ile kariyer planlarınızın istediğiniz gibi olması daha kolay. Aynı zamanda sıkı ve kaliteli bir eğitim ile alanınız hakkında çok farklı bir bilgi birikimine sahip olmanız da mümkün.

İngiltere’de Yüksek Lisans Süresi 1 Yıl

Yurtdışında Lisans Eğitimi almak isteyen öğrencilerin tercihlerini İngiltere’den yana kullanmalarının en önemli nedenlerinden birisi de İngiltere’de yüksek lisans programlarının 1 yılda bitmesi. Bu maliyet açısından oldukça avantajlı bir durum ortaya çıkarıyor. Ülkemizdeki vakıf üniversiteleri ile kıyaslandığında çok daha avantajlı olduğu rahatlıkla söylenebilir.

 Farklı Dünyalara Açılan Kapı

İngiltere’de hem eğitim hayatı, hem günlük yaşam, hem de iş hayatı oldukça farklı ve buradaki yaşamı biraz gözlemleyebilmek, hayata farklı bir açıdan bakabilmek için açılan yepyeni bir pencere demek. Özellikle üniversitede birçok farklı kültürden insanla yan yana, aynı ortamı paylaşmak ve kültürleri hakkında gözlem yaparak bilgi sahibi olabilmek oldukça kolay ve iş hayatının henüz başında olan öğrenciler için büyük bir fırsat.

İngilizcesi ve not ortalaması yeterli olmayanlar için İngiltere pre-master eğitim programları

Not ortalaması ve İngilizcesi yeterli düzeyde olmayanlar için önemli fırsatlardan birisi de Pre-Master Eğitim Programları. Bu programlar ile akademik İngilizce eğitimi alarak yüksek lisans eğitimine hazırlanmak mümkün. Ayrıca programın sonunda Yüksek Lisans için yerleştirme garantisi alabileceğiniz de birçok üniversite var.

İngiltere yüksek lisans ücretleri, ingiltere yüksek lisans kabul şartları, ingiltere yüksek lisans üniversiteleri ve ingiltere üniversiteleri hakkında daha fazla bilgi için bizlere 0 212 543 58 06 / 0 535 712 07 90 numaralı hatlardan ulaşabilirisiniz.

24 Kasım 2014
3.404 kez görüntülendi

Edu Vizyon Yurtdışı Eğitim Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir yurtdışı eğitim konulu yorum yazmak istermisiniz ?