0 212 543 58 06

Sosyal Medyada Biz}

Edu Vizyon Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı
İngiltere, Amerika, Kanada, Avustralya ,İrlanda , Almanya ve Malta'da ihtiyaç ve beklentilerinize en uygun yurtdışı eğitim programları için bizlere size en yakın şubelerimiz kanalıyla ulaşabilirsiniz. Edu Vizyon yurtdışı eğitim danışmanlığı, İstanbul'da Bakırköy Merkez Ofis, Edu Vizyon Kadıköy , Ankara , Eskişehir ,Konya ve Antalya Ofisleri ile hizmetinizde. Whatsapp Mesaj Gönder
İNDİRİMLİ YURTDIŞI DİL OKULLARI

Avustralya’da Master Başvurusu

Avustralya’da Master Başvurusu ve Kabul Şartları
Avustralya üniversitelerinde eğitim hakkında daha fazla bilgi için bizlere her daim 0 212 543 58 06 / 0 535 712 07 90 numaralı telefonlardan ulaşabilirsiniz.

avustralya-da-egitim-eduvizyon-yurtdisiegitim

 

Avustralya’da master başvuru ve kabul koşulları

Avustralya, yüksek refah seviyesi ve eğitim kalitesi, mezuniyet sonrası vatandaşlık ve göçmenlik hakkı, Dünya’nın her yerinde geçerli olan bir diploma imkanları ile master programlarına başvuru yapacak bir çok öğrencinin ilk tercihi.

Peki Avustralya’da master – yüksek lisans başvurusu ve şartları neler?

Eğer Türkiye’de Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) tarafından tanınmış bir üniversitenin 4 yıllık bir bölümünden en az 2.20 not ortalaması ile mezun olmuşsanız Avustralya’da master yapmak mümkün.

Avustralya’da master – yüksek lisans yapabilmek için gerekenler

1- Akademik başarı

Mezun olduğunuz okulu en az 2,20 ortalama ile bitirmeniz gerekiyor. Binlerce kişinin başvurduğu okulların seçim kriterleri farklı olsa da not ortalamanızın yüksek olması her üniversitede seçim şansınızı artıracaktır.

2- Dil yeterliliği

Avustralya Üniversiteleri İngilizce yeterlilik için, başvuruda bulunan öğrencilerden TOEFL ve IELTS sınav sonuçlarını referans olarak istiyor. Her okulda farklılık gösterse de ortalama olara IELTS için 6,0, 6,5 aranan minimum skordur. İngilizce seviyeniz eğitiminiz için yeterli değilse okul öncesinde hazırlık programları ile bu sorunu aşmanız mümkün.

3- Maddi gereklilikler

Üniversite’nin yıllık ücretlerini ödeyebilecek ve Avustralya’da kaldığınız sürede de yaşamanızı idame ettirebilecek maddi güce sahip olmanız gerekiyor. Avustralya’da eğitime başladıktan sonra haftalık 20 saatlik çalışma izni ile günlük ihtiyaçlarınızı fazlasıyla çıkarabilirsiniz.

4- GRE ve GMAT sınav sonuçları

Bu sınavların şart koşulması gireceğiniz üniversiteye göre farklılık gösterebilse de genellikle aranan şartlardan birisi. Kişisel olarak sahip olduğunu analiz etme, hızlı karar verme gibi yeteneklerinizi ölçen sınavlar.

5- İş tecrübesi

Avustralya sadece sınav sonuçları ile değerlendirme yapan bir eğitim sistemine sahip değil. Bu nedenle başvuru yapacağınız bölümle alakalı ya da alakasız çalıştığınız herhangi bir iş varsa bu size artı puan olarak dönecektir. Özellikle kendi sektöründe daha önce çalışmış olanlar iş yeri sahibinden bir referans mektubu ile başvurularını yaparlarsa öncelik hakkı elde edeceklerdir.

6-Referans mektupları

Okulunuzdaki arkadaşlarınızdan, iş hayatında iseniz çalıştığınız insanlardan, veya üniversitedeki hocalarınızdan alabileceğiniz referans mektupları başvuruda asla es geçilmemesi gereken bir detay. Özellikle akademik eğitim aldığınız hocalarınızdan birisinin mektubu oldukça önemli.

 

Avustralya’da Master/Yüksek Lisans Eğitimi için Başvuru Dönemleri

Başvuruda bulunacağınız okula göre bu dönemler farklılık gösterebilir fakat Yüksek Lisans programları genellikle Ekim ve Haziran ayları arasında yapılır ve genellikle Ekim ayının ilk haftasına kadar başvurular kabul edilir. Bu konuda profesyonel bir danışmanlık desteği almanızda çok büyük fayda vardır.

 

Avustralya master başvuru şartları ve diğer yurtdışı eğitim programları hakkında bilgi için bize her daim 0 212 543 58 06 veya 0 535 712 07 90 numaralı telefonlarımızdan ulaşabilirsiniz.

 

Avustralya’da eğitim hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için aşağıdaki başlıkları da inceleyebilirsiniz.

 

09 Mayıs 2015
5.800 kez görüntülendi

Edu Vizyon Yurtdışı Eğitim Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir yurtdışı eğitim konulu yorum yazmak istermisiniz ?